38,1% українців вважає, що цензура у соцмережах необхідна

Майже кожен п’ятий українець вважає, що саме державні органи мають здійснювати цензуру в соцмережах. Таке дослідження провела дослідницька компанія Active Group. Що ж не пропускає цензура у соціальних мережах, дивіться у наступному сюжеті.

Згідно з опитуванням, майже 40% населення України вважає, що цензура у соцмережах необхідна, а 29,6% українців стверджують, що ні. Щодо того, хто ж має здійснювати цензуру в соцмережах, думки респондентів розділились наступним чином. 

30,6% українців вважають, що цензуру мають здійснювати самі соціальні мережі, 18,0% - державні органи, 16,5% - кожен користувач особисто для себе, 9,4% - користувачі шляхом подання скарг. 25,5% українців вважають, що ніхто не має здійснювати цензуру в соцмережах.

У Конституції України та в ЗУ «Про інформацію» цензура заборонена. Тобто, ні держава, ні інші органи місцевого самоврядування, благодійні чи громадські організації не можуть диктувати правил, що публікувати в інтернеті. Проте є випадки, коли держава може накладати на певні інтернет-ресурси цензуру. Наприклад, якщо йде посилання на інформацію, що становить загрозу національній безпеці країни, чи порушує права і свободи самої держави і окремих її громадян. 

Соціальні мережі – це місце, де висловлюються особисті думки користувачів. Проте, якщо вони якимось чином порушують права громадян, їх честь, гідність, містять наклеп або закликають до вчинення неправомірних дій, тоді цензура здійснюється.

Дар’я Маліннікова, адвокат

- Я думаю, що у даному випадку більший контроль повинні здійснювати самі соціальні мережі. Тобто, вони повинні встановлювати правила користування для тих осіб, які у них реєструються та публікують якусь інформацію. І вони повинні відслідковувати, чи ця інформація не порушує права їх спільноти, або не закликає до протиправних дій. Саме соціальні мережі, на моє переконання, повинні відслідковувати і блокувати таку інформацію, аби вона далі у мережах не розповсюджувалася.

Опитування проводилося у січні 2021-го методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Було опитано 1200 респондентів із різних регіонів України. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,9%.

Стрічка новин