Полтавський екоцентр учнівської молоді переміг у Всеукраїнському конкурсі

Полтавський екоцентр учнівської молоді переміг у Всеукраїнському конкурсі-огляді «Дивовижна теплиця». Роботи на конкурс подавали із 10 областей України. Полтавські екологи вже третій рік поспіль посідають перші місця. Деталі – в сюжеті Іванни Бурлаки.

Конкурс «Дивовижна теплиця» був започаткований Національним еколого-натуралістичним центром ще у 2015 році, аби підняти рівень тепличного господарства в позашкільних та закладах загальної середньої освіти. Журі оцінювало колективну роботу усіх гуртків екоцентру.

Наталія Грищенко, завідуюча лабораторією квітництва та овочівництва

- У цій роботі ми описуємо все те, що ми робимо протягом року: як ми садимо розсаду, як ми за нею доглядаємо, які в нас квіти ростуть, що ми вирощуємо, які досліди закладаємо. Це колективна робота. У нас же відвідують багато гуртків. Тут працюють: гурток «Квітникарство», «Юні овочівники, рослинники», «Знавці лікарських рослин». Робота кожного гуртка, тобто досліди, які вони тут проводять, було поміщено в цю роботу.

Завідувачка лабораторією говорить, що на таких гуртках діти мають можливість самостійно посадити рослинку і потім слідкувати за тим, як вона росте. Наприклад, цього року гурток «Квітникарство» проводить дослід з вирощування авокадо у закритому ґрунті. 

Євгенія Боєва, вихованка гуртка «Лікарські рослини»

- На занятті ми проводимо досліди. Наприклад, з отакої маленької кісточки авокадо за 10 місяців можна виростити велику рослину авокадо.

Інна ходить на гурток вже 3 роки. Каже, її улюблена рослина – каланхоє. 

Інна Лаврик, вихованка гуртка «Юні рослинники»

- Ця рослинка лікарська. Вона лікує нежить. Також її називають хірургом без ножа. Якщо розрізати її листочок і прикласти до рани, то рана швидко загоїться і не буде гноїтися. 

Дівчинка розповідає, що їй цікаві усі заняття, які проводять із гуртківцями. Зараз вони вирощують розсаду, щоб вже найближчим часом пересадити її на вуличні ділянки.

Інна Лаврик, вихованка гуртка «Юні рослинники»

- Мені цей гурток дуже подобається. Ми на кожному занятті ходимо в теплицю, дізнаємося дуже багато про рослини, квітки та про овочі. Ми тут дуже багато всього робимо. А на занятті наприкінці уроку ми робимо різні поробки і розважаємося.

Іванна Бурлака, кореспондентка

- Працювати у теплиці діти розпочинають вже з першого класу. І так набагато цікавіше вивчати ботаніку. Адже можна простежити весь вегетативний період від насінини до дорослої рослини.

Стрічка новин