У Києві з’явився другий «Япомога-бокс»

Він годує безпритульних тварин в обмін на пляшки. Новий автомат – в оновленому форматі. Як він працює та чим кращий за перший пристрій – знає наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Дмитро швидко крокує до нового диво-боксу, що годує безпритульних тварин в обмін на пластик. Другу версію «Япомога-боксу» розмістили на заправці, тепер водії можуть долучитися до доброї справи.

Дмитро, киянин, користується «Япомога-боксом»

- Я часто заправляюся на цій заправці. Естетично тепер, коли є можливість викидати пляшечки у правильне місце. Я буду краще підходити і тут їх викидати, і допомагати тваринам заодно. Плюс у мене гарний настрій, тому що я зробив щось корисне.

Чоловік розповідає, хоч і не має власної собаки, хоче допомагати тваринам та сортувати пластик.

- Мені здається, що такі бокси повинні стояти поруч з кожним магазином, і де гуляють, і проводять час.

Оновлену версію пристрою зробили в півтора рази більшу, аби задовольнити великий попит.

Руфат Раімов, автор проєкту «Япомога-бокс»

- Найважливіше те, що ми зробили, що корм не висипається наружу, а висипається внутрь, в резервуар. Власне, коли він досягає відмітки, ми забираємо цей корм і передаємо волонтерам, які годують уже безпосередньо тварин.

Так псобійники не можуть підсипати отруту в корм. Пристрій також доповнили терміналом для донатів, доповненою реальністю і звуковим супроводом.

- Після кожної пляшечки, після кожної донати він каже: «Ням-ням, як смачно».

За тиждень у боксі на заправці зібрали понад 40 кілограмів пластику та роздали 7 кілограмів корму.

Валерія Лозован, маркетолог компанії SOCAR

- Приїхавши на заправку з мамою і з татом, для дітей не буде тепер таким скучним ділом, де ти сидиш у машині та чекаєш, що батьки заправляться або куплять каву. Тепер діти теж можуть прийти і робити добрі справи. Ми як компанія підтримуємо такі ініціативи, особливо, такі прогресивні.

Найближчим часом у Києві з’являться ще два «Япомога-бокси». У планах автора – розмістити їх і по регіонах.

Стрічка новин