У лютому розпочнеться щеплення українців вакциною проти COVID-19

До України буде завезена лише перевірена та безпечна вакцина, яка пройшла всі необхідні клінічні випробування та затверджена в інших розвинених країнах.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Уряду. Він запевнив, що всім, хто захоче безкоштовно вакцинуватися, буде надана ця можливість відповідно до Національного плану вакцинування.

Денис Шмигаль, Прем'єр-міністр України

- Вже в найближчі тижні Україна отримає вакцини компанії  Pfizer/BioNTech. Це 117 тисяч доз вакцини в межах програми COVAX, які будуть використані, насамперед, для лікарів, які перебувають на передовій боротьби з коронавірусом. Вакцини від Pfizer/BioNTech – це лише старт, і вже у лютому – на початку березня ми очікуємо значно більші поставки.

Епідеміологічна ситуація в Україні дозволяє повернутися до моделі адаптивного карантину. Тож найближчими днями Уряд ухвалить рішення про встановлення в регіонах різних рівнів епідемічної небезпеки – зеленого, жовтого, помаранчевого та червоного.

Міністерство охорони здоров’я має чітко поінформувати про можливі зміни та критерії зонування.

В Україні наразі спостерігається контрольована і стабільна ситуація щодо поширення коронавірусу. Наразі лікарні забезпечені всім необхідним, і там зараз перебуває до 18,3 тисяч госпіталізованих, тоді як у грудні в медичних закладах перебувало понад 28 тисяч людей із діагнозом чи підозрою на COVID-19.

Стрічка новин