У Лубнах визначили переможців дитячого конкурсу «Чорні крила біди»

«Чорні крила біди». Така назва конкурсу дитячого малюнка. Його підсумки підбили у Лубнах. Творчі змагання проводили у рамках ІІІ Відкритого дитячо-юнацького фестивалю чорнобильської пісні «Пам’ять Чорнобиля». На церемонії нагородження переможців побувала і наша знімальна група.

Конкурс «Чорні крила біди» для лубенців уже традиційний. Щороку кількість його учасників зростала, а географія ставала ширшою. Нині, як запевняють організатори, відгукнулися юні художники із багатьох міст України.

Тетяна Дем'янчук, заступник голови правління ЛМГОІ «Ветерани Чорнобиля»

- Із Кривого Рогу, Полтави, Києва, Сумської області, Чернігівська область. Місто Харків, Київ. Дуже багато приєдналося із багатьох міст, районів і областей.

На конкурс надійшло 202 малюнки від 194-х учасників. Усі вони намагалися зрозуміти тему і якомога доступніше передати її за допомогою пензля і фарб.

Віра Фіалковська, учасниця конкурсу «Чорні крила біди»

- Я хотіла показати цим малюнком те, що сім’ї, які живуть там, довелося поїхати в інші, невідомі їм краї, тому що там жити не можна було.

Ярослав В’юн, учасник конкурсу «Чорні крила біди»

- Я прийшов додому, купив фарби і малював два дні. І приніс сюди і посів друге місце. 

- І що ти зобразив на своєму малюнку?

- Чорнобиль, дівчинка дивиться

Ігор Давиденко, учасник конкурсу «Чорні крила біди»

- Згорів ліс від радіації. І ліквідатори їдуть на Чорнобиль, до реактора, військові, в респіраторі.

Для журі було непростим і водночас приємним завданням працювати з роботами юних художників. Крім цього, переможців в окремій номінації визначали не члени журі, пов'язані з мистецтвом, а самі ліквідатори. Учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Анна Смаль розповіла окремо про малюнки, які найбільше сподобалися. 

Анна Смаль, учасниця ліквідації аварії на ЧАЕС

- Це те, що болить, що до душі. Це люди, які йшли туди першими. Оцей рижий ліс, який згорів водночас. Оце хлопці – пожежники. Вони згоріли у цьому пеклі. Оті перші, хто прийшов, вони врятували світ.

Дуже багато ліквідаторів Чорнобильської аварії було із Лубен – понад 13 тисяч чоловік. Тому й не випадково, що конкурс проводили саме у цьому місті.

Тетяна Дем'янчук, заступник голови правління ЛМГОІ «Ветерани Чорнобиля»

- Хотілося, щоб про цей подвиг знали і пам’ятали не тільки ліквідатори, їх залишилося зовсім мало, а пам’ятало і молоде покоління, яке, можливо, колись виросте, й буде працювати на реакторах. І щоб вони розуміли, що це, щоб не повторилася така трагедія.

Стрічка новин