В Україні на 5 років заблокували 3 телеканали

В Україні на 5 років заблокували 3 телеканали

Вчора, близько 23-ї години, припинили трансляцію канали «112 Україна», NewsOne, ZIK.

Указом Президента України введено в дію рішення від 2 лютого 2021 року №43/2021 Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів». Санкції стосуються і народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Тараса Козака, який є власником медіахолдингу. За словами голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, блокування українських каналів – це безпрецедентний випадок. Раніше на території нашої держави забороняли трансляцію російських каналів, які обгрунтовано підозрювали у ворожій діяльності до України. 

Сергій Томіленко, голова НСЖУ

- Закликаємо владу невідкладно надати аргументи і правові підстави щодо прийняття і обгрунтованості саме таких дій, які є. Відповідно, ми закликаємо, щоб влада діяла у правовий спосіб. Якщо немає рішень суду, і ми на сьогодні говоримо про позбавлення мовлення 3-х телеканалів, то, відповідно, ми говоримо, що це наступ на свободу слова.

Відреагували на таке рішення і в партії. ОПЗЖ ініціює процедуру імпічменту президента, заявив на засіданні Ради співголова фракції Вадим Рабінович. А прессекретарка Президента на своїй сторінці у соцмережі заявила: «Блокування телеканалів з так званого пулу Віктора Медведчука, які фіктивно оформлені на його соратника Тараса Козака, не має нічого спільного з наступом на свободу слова. Канали перетворилися на інструмент пропаганди, який використовується в інтересах держави-агресора, яка порушила суверенітет та державні кордони України».

Стрічка новин