Презентували аналітичне дослідження «Чого хочуть полтавці?»

Аналітичний центр ЗМІСТ разом із експертами презентували першу дослідницьку доповідь «Чого хочуть полтавці?». Така статистика має на меті продемонструвати реальні потреби місцевих жителів. Про основні вектори діяльності цього центру дивіться далі.

ЗМІСТ розпочав свою діяльність ще минулого року. Проте презентація у такому форматі відбулася вперше. 

Олександр Скрипай, керівник аналітичного центру «ЗМІСТ»

- Сьогодні ми презентуємо аналітичний центр «ЗМІСТ». Це така організація, яка буде займатися експертною оцінкою рішень влади, розробкою певних стратегій, дорожніх карт, транформацій певних галузей. Ми об’єднуємо компетентних потужних експертів, саме місцевих, полтавських, які будуть разом напрацьовувати речі, про які я говорив. 

В аналітичному центрі працює близько 20 експертів. Саме вони проводили опитування та анонімні інтерв’ю, щоб оцінити кожну сферу та вирахувати рівень задоволення полтавців.

Сергій Скляренко, експерт із будівництва та стану споруд 

- Ми провели перше опитування: «Чи задоволені люди діями влади, напрямком розвитку нашого міста і т.д.?». Ми побачили, що більше половини наших респондентів вважають, що місто розвивається в неправильному напрямку. Кожен п’ятий мешканець задоволений ним, а четверта частина людей не змогла відповісти на це питання.

Саред найактуальніших проблем Полтави визначили: корупцію, Макухівське сміттєзвалище, Кадетських корпус та громадський транспорт. А серед сфер життя міста, які найбільше потребують змін, полтавці обрали медицину, стан доріг та тротуарів, стан житлового фонду та громадський транспорт.

Експерт з економіки акцентував увагу на міграції полтаців. Згідно зі статистикою, кожен 5-ий місцевий житель прагне переїхати з Полтави.

Ігор Петріченко, експерт із економіки

- Проблема є в тому, що низькі доходи громадян. І проблема є в якості життя. Мається на увазі інфраструктура, школа, освіта, медицина і т.д. Це по суті 2 категорії, які впливають на те, що більшість людей від’їжджає, ніж, наприклад, могли залишитися тут. 

Аналітичні напрацювання ЗМІСТу можуть стати певного роду відповіддю для місцевої влади: куди рухатися та які процеси потребують негайного вирішення.

Стрічка новин