В Україні технічно готові до створення та впровадження Covid-паспортів

В Україні технічно готові до створення та впровадження Covid-паспортів

Про це заявив віце-прем’єр і міністр цифровий трансформації Михайло Федоров і розповів, на базі чого їх можуть зробити.

За його словами, якщо цей документ застосовуватиметься тільки для міжнародних поїздок, то в такому разі в світі можуть створити єдину програму, для якої потрібно передавати цю інформацію з реєстру.

"А якщо для відвідувань закладів всередині країни, тоді це буде внутрішній застосунок. Але поки не до кінця зрозумілі життєві ситуації, а також рішення, які ухвалюватимуть різні уряди світу та наш уряд", – пояснив він.

Федоров наголосив, що міністерство готове до будь-якого сценарію, передають Факти.

"Основою документа – електронного або паперового – є реєстр. І коли проходитиме вакцинація, теж буде певний реєстр. Ми вже навчилися легко відображати документи в онлайні – водійське посвідчення, техпаспорт на авто, свідоцтво про народження дитини, закордонний паспорт, ID-картку", – зауважив міністр.

20 січня головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко заявив, що Україна готується запровадити паспорти вакцинації від коронавірусу. Щойно розпочнуть робити щеплення, усіх вакцинованих вноситимуть в електронну систему охорони здоров’я. Він пояснив, коли на міжнародному рівні запровадять обов’язкові паспорти вакцинації, українські лікарі зможуть оперативно видати довідку про щеплення.

Стрічка новин