Сьогодні відкрилася п’ята сесія Верховної Ради України дев’ятого скликання

На ній депутати погодили план роботи на наступні пів року. Які пріоритети у роботі народних обранців слід очікувати – знає наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Відкриття 5-ї сесії Верховної Ради України 9-го скликання, попри карантинні обмеження, супроводжувалося урочистостями. За традицією, на відкриття запросили членів Кабміну та заспівали гімн України.

5-та сесія депутатів 9-го скликання розпочалася із урочистої промови голови Верховної Ради, який закликав до злагодженої роботи. 

Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України

- Буде багато викликів. Але, як мені здається, ми можемо виділити 4 ключових принципи, на яких ми повинні будемо сконцентрувати свою увагу. 1-й - це тарифна політика. Другий важливий аспект, на якому нам варто сконцентрувати свою увагу під час 5-ї сесії, – це питання, пов’язане з розвитком нашої промисловості.

Також Разумков наголосив, що у планах п’ятої сесії – запровадження реформи судової системи та підвищення рівня життя громадян України. На першому пленарному засіданні депутати схвалили постанову про порядок денний.

Більшість опозиційних фракцій не задоволені ухваленим порядком денним, бо у ньому немає законопроєктів про нагальні проблеми громадян. Зокрема, по питанню тарифів та боротьби з CОVID-19.

Микола Княжицький, народний депутат України

- Нам дуже прикро, що ті проєкти, про які говорять люди, що постраждали від російської агресії (а від неї постраждали кожен громадянин, а особливо – представники кримсько-татарського народу). Ті проекти, які показують, яким майбутнім курсом має рухатися Україна по відновленні своєї територіальної цілісності, принципово припинили включати до порядку денного.

На першому пленарному засіданні на порядку денному було заплановано 61 законопроєкт. Втім, депутати встигли розглянути лише третину з них. Найважливіші питання щодо плану національної вакцинації та обіг вогнепальної зброї залишилися без уваги. 

Олексій Гончаренко, народний депутат України

- Ми розглядали питання про санкції проти Нікарагуа. Я за те, щоб карати всі, хто не визнає, що Крим – це Україна. Але розумієте, коли в нас почався імпорт електроенергії з Росії і Білорусії, а влада про це мовчить, ВР це не розглядає. А ось з Нікарагуа ми боремось. То це дійсно виглядає так, що порядок денник наповнюють якимись такими питаннями дурними і насправді неважливими.

Стрічка новин