Люди, які використовують електроопалення, отримають компенсацію із державного бюджету

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок використання коштів для надання компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії. Деталі – у сюжеті. 

Денис Шмигаль, Прем'єр-міністр України

- Ми обіцяли і зробили це. Сьогодні робимо відповідний крок. Загальна сума компенсацій складає близько 1,4 мільярдів гривень. Важливо, що це буде стосуватися не тільки українців, які мають електроопалення, а й багатодітних сімей, прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу. Тобто, ті категорії, які потребують найбільше підтримки, особливо в час локдауну та в час карантину. 

Жодних довідок чи заяв писати не треба, – зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Загалом це більше ніж 600 тисяч українських родин. Це рішення – один із 8 кроків Уряду, який дозволить знизити тарифи та встановити справедливі правила на ринку газу та електроенергії.

Відповідно до ухваленого закону, відшкодування отримають:

- люди, які проживають у житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних електроопалювальними установками;

- люди, які проживають у багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі у сільській місцевості);

- багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

У Мінсоцполітики кажуть: бюджетні кошти будуть спрямовані постачальникам універсальних послуг із подальшим їх зарахуванням на особові рахунки зазначених категорій споживачів.

Стрічка новин