Прогнози архітекторів: реставрувати Будинок дворянського зібрання можуть до 2030 року

1,5 млн грн – на проєкт реставрації будівлі колишного кінотеатру імені Котляревського. Кошти вирішили закласти під час засідання позачергової другої сесії міської ради. Що саме планують розташувати у Будинку дворянського зібрання та коли прогнозовано можуть закінчити роботи – дізнавалась наша знімальна група.

Ця згоріла будівля – пам’ятка історії та архітектури. Планів, що у майбутньому в ній розташувати, у міської влади поки немає. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова 

- Це буде якийсь культурний або просвітницько-мистецький заклад. Це буде належати територіальній громаді цей будинок. Хочу сказати, що будуть прибрані всі будівлі, які приєднані до цього будинку. Візьмемо його повністю на фінансування територіальної громади нашого бюджету міста. І, я думаю, ми зробимо комфортабельний, гарний, чудовий туалет, який раніше був за радянські часи прямо під цим приміщенням.

Перед тим, як приступити до розробки документації на реставрацію, фахівці повинні спочатку обстежити будівлю, ділиться тонкощами процедури архітекторка Оксана Білявська. 

Оксана Білявська, кандидат архітектури  

- Інженерні обстеження, які дадуть висновки щодо збереженості конструкції і несучої спроможності тих конструкцій, які на сьогодні ще збереглися. Це також дозволить оцінити вартість і обсяги втрат. І уже після цього можна приступати до виконання науково-проєктної документації на реставрацію пам’ятки архітектури національного значення.

За прогнозами архітекторки, якщо процес не затягуватимуть, то завершити реконструкцію Будинку дворянського зібрання можуть до 2030-го року.  

Оксана Білявська, кандидат архітектури 

- Якщо у 7-8 років ми вкладемось – це буде добрий результат. Якщо запустити уже будівлю в експлуатацію і від сьогоднішнього моменту. Тобто, проєктування, безпосередньо будівельні роботи, пристосування, наповнення інтер’єрів і запуск в експлуатцацію.

Біда з пам’ятками у тому, що товар не має фіксованих цін роботи з ними, все індивітуально, говорить голова громадської організації «Save Poltava» Віктор Трофименко. Під час проведення тендеру у визначеній сумі для розроблення проєкту можуть бути поступки.  

Віктор Трофименко, голова ГО «Save Poltava»

- Проєкт протиаварійних робіт по кадетському корпусу вартував 1 млн 237 тис грн. Тут не можна механічно порівнювати, звісно. Дворянське зібрання, на мій суб’єктивний погляд, отримало достатньо тяжкі пошкодження. Подивимось, хто виграє тендер і чи будуть там поступки.

Нагадаємо, пожежа в центрі міста сталась вночі 9 грудня. Її гасили близько 5 годин. Під час розбирання завалів на другому поверсі рятувальники знайшли обгоріле тіло. Особу ідентифікували. Це 27-річний чоловік, який раніше неодноразово проникав у будівлю. Згодом навколо згарища встановили огорожу, аби убезпечити полтавців від понівечених шматків конструкції, які час від часу падають з фасаду. Її встановили лише з переднього входу екскінотеатру поблизу зупинки громадського транспорту.

Стрічка новин