У Кременчуці поранений учасник АТО не може отримати субвенцію на житло

Каже: цьому питанню мало уваги приділяє міська влада. Сім’я із 5 чоловік мешкає на 17 квадратних метрах. У родині атовця побували і наші журналісти.

Учасник війни на Донбасі кременчужанин Василь Онищенко живе із дружиною і трьома доньками не в квартирі і не в будинку, а у колишньому сараї, переобладнаному під житло. Стіни оселі зовні і зсередини пофарбовано у жовто-блакитні тони. Василь розповідає, чому вирішив так. Пригадує 2015 рік, бої за Дебальцево.

Василь Онищенко, кременчужанин, учасник АТО 

- Двоє проросійських солдат розірвали український прапор. Я «віджав» у них той прапор. І мені так стало гірко (чи-то психологічно було важко). Почав зшивати. Шив його і плакав, як дитя, аж схлипував. Коли я приїхав додому, то кажу дружині: «Хочу хату покрасити». Була кепська штукатурка, тож ми її утеплили і відразу пофарбував.

У хатинці – пічне опалення. Василь показує бензопилу. За її допомогою заготовляє дрова. Переконує: із нинішніми цінами на газ він задоволений його відсутністю. 

Василь Онищенко, кременчужанин, учасник АТО 

- Не хочу я газу. Проблеми з газом, це, коли він є. А коли він відсутній - проблем немає.

Туалет і водопровідна колонка, з якої беруть воду, – на вулиці. Василь говорить, що власними силами будував кухню, навіть заклав ще один фундамент під кімнату для доньок. Поки що ж дівчатка уроки роблять по черзі.

- Тут у нас комп’ютер. Сидимо, робимо онлайн-уроки. 

- Тут одне місце? Ви, напевно, по черзі займаєте його? Немає такого, що у кожної свій куточок?

- На жаль, ні, але дуже хотілося б.

Василю Онищенку вже провели 18 операцій. Невдовзі планується 19-та. Чоловік розповів, що як учасник АТО з інвалідністю стоїть у черзі на компенсацію коштів за житло від держави. 

Василь Онищенко, кременчужанин, учасник АТО 

- Як заспокоював мер Кременчука Віталій Малецький, то він казав мені, що протягом півроку ти все отримаєш. Потім іншого разу ми зустрілися, каже: уже пройшло півроку. «Та що, каже, ми чекаємо субвенції. Тоді все буде проплачено». Він: до Нового року точно будеш жити у своїй хаті. І Новий рік зустрічати. Не склалося.

Учасник АТО каже, що моніторить, як в інших українських містах допомагають атовцям. Переконує: скрізь ці питання намагаються вирішувати оперативно.

Василь Онищенко, кременчужанин, учасник АТО 

- А у нас із Кременчука отримав тільки один. Тобто, це чиє недопрацювання? Нашого мера Віталія Малецького. Якщо він не піклується, якщо він не буде вибивати, то ми нічого не отримуватимемо.

Учасник АТО разом з дружиною лише спостерігають за бюрократичними перипетіями. Кажуь: уже двічі змінилась на паперах сума компенсації, а «живі» гроші ще не надійшли. 

Василь Онищенко, кременчужанин, учасник АТО 

- Раніше будинки їздили дивились, прицінитись. А зараз лише роздивляємося оголошення. Бо вже і не надіємось.

У Кременчуцькій міськраді, куди ми зателефонували, порадили з даного питання звернутися до них із інформаційним запитом.

Стрічка новин