Наскільки сприятливий клімат для бізнесу в регіонах?

Таким питанням задалися спеціалісти з українського офісу ефективного регулювання BRDO та провели дослідження. Під час роботи з’ясовували, скільки грошей та часу підприємці витрачають на проходження офіційних процедур, а також кількість необхідно візитів до органів місцевого самоврядування. Наскільки приваблива Полтавщина та на якому вона місті серед інших регіонів – дивіться в наступному сюжеті.

Рейтинг REGIONAL DOING BUSINESS вимірює сприятливість інвестиційного клімату в обласних центрах України. Оцінюється кожен регіон за шістьма компонентами. Серед них – простота започаткування бізнесу, місцеві податки та умови оформлення місцевої ділянки. 

Вадим Загарій, координатор проєктів Офісу ефективного регулювання BRDO

- Сприятливий бізнес-клімат в регіоні, це є запорукою залучення інвестицій в регіон і розвиток самого регіону. А інвестиції, вони можуть направлені не тільки на реальний сектор, це і соціально-економічний розвиток.

Полтавщина набрала 326 балів із 600 можливих, та опинилася посередині рейтингу українських регіонів.

Вадим Загарій, координатор проєктів Офісу ефективного регулювання BRDO

- Під компонентом започаткування бізнесу Полтавська область отримала середні показники, тобто, там близько чотирьох днів на реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю. Близько 3-х візитів – це є середнім показником. По електронізації сервісів Полтавська область також всередині.

Високі бали Полтавщина набрала у секторах започаткування бізнесу,  простоти приєднання нового об’єкта будівництва до електромереж та оформлення земельної ділянки. 

Олексій Дорогань, виконавчий директор Офісу ефективного регулювання BRDO

- Багато різних органів влади впливають на ситуацію з бізнес-кліматом в регіоні. Це і державна адміністрація, і ради, і енергетичні компанії. Давайте використовувати цей рейтинг також як інструмент. Для того, щоб підказувати і ставити в пріоритет покращення бізнес-клімату по конкретних показниках, на які реально може вплинути місцева влада.

Лідерами бізнес-рейтингу регіонів стали Житомирська і Чернігівська області та місто Київ. Серед аутсайдерів – Хмельниччина та Миколаївщина.

Олександр Палазов, директор Департаменту регулярної політики та підприємництва Міністерства розвитку економіки і торгівлі

- Регіональний рейтинг, на наш погляд, дуже важливий, насамперед, для місцевої влади. Для того, щоб розуміти, куди рухатись, по яких краще напрямках умов для бізнесу. Щоб бізнес мав можливість вкладати гроші саме в ваш регіон.

Стрічка новин