Новий український правопис залишається чинним щонайменше до ЗНО

Про це заявив Міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці у Facebook. 

За його словами, Мін'юст подаватиме апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду. 

Нагадаємо, напередодні 1 лютого студенти та викладачі вищих навчальних закладів влаштували акцію протесту проти скасування нового українського правопису.

Акція пройшла під будівлею Окружного адмінсуду. Активісти тримали в руках плакати з написами «Правопису-2019 бути!» і «Захистимо українську мову». Також на плакатах були приклади використання фемінітивів.

учасник акції 

- Ми повернули літеру ґ, ми повернули кличний відмінок, повернено і ці норми. Вони намагаються захистити українську мову тим, щоб її зламати, а не тим, щоб на неї перейти. Бо, якщо подивитися всіх позивачів, з них жодна людина не говорить в побуті українською мовою. Ось такі у нас захисники української мови. Тому я хочу, щоб ми разом проскандували: «правопису бути!», «правопису бути!».

На своїй сторінці Денис Малюська пише: минулого четверга Окружний адміністративний суд м.Києва виніс судове рішення, яким визнав протиправною та скасував постанову Кабінету Міністрів України «Питання українського правопису» від 22/05/2019 №437.

Зазначене вище рішення НЕ набрало законної сили і НЕ набере найближчим часом, оскільки ми подамо на нього апеляційну скаргу.

До закінчення розгляду нашої апеляції постанова Кабміну залишатиметься чинною.

Це також означає, що учні можуть спокійно продовжувати вчити український правопис, затверджений у 2019 році, та готуватись за ним до цьогорічного ЗНО. Враховуючи стандартну тривалість судового розгляду в умовах пандемії, ми не очікуємо яких-небудь сюрпризів щодо правопису до закінчення ЗНО. Тому як мінімум до цьогорічного ЗНО зміни правил правопису не відбудуться. 

Стрічка новин