Сьогодні відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь

Саме в цей день у Іранському місті Рамсар рівно 50 років тому було підписано міжнародну угоду – Конвенцію з водно-болотних угідь міжнародного значення.Україна також є однією зі сторін Рамсарської конвенції. На сьогодні мережа водно-болотних угідь міжнародного значення у нашій країні вже нараховує 50 територій, захист та відновлення яких є запорукою збереження біорізноманіття.До речі, як стверджують іхтіологи, більше двох третин світового улову риби пов'язані зі здоровим станом водно-болотних угідь. Близько 40% усіх відомих людству видів рослин та тварин оселяються саме у водно-болотних угіддях.

Цьогоріч Всесвітній день відзначатимуть під девізом «Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні!». Ця тема привертає увагу до питань, пов’язаних з використанням прісної води, а також ролі водно-болотних угідь у накопиченні, очищенні та постачанні прісної води для потреб людства і природних процесів.

А ще водно-болотні угіддя є важливим джерелом живлення для риб, нерестовищем, місцем для підростання мальків, а також міграційним шляхом.

Покращенням екологічної ситуації на водоймах Полтавщини займаються і співробітники Полтавського рибоохоронного патруля. Так наприкінці минулого року ми були свідками того, як близько чотирьох з половиною тонн, а це понад 108 тисяч екземплярів дволіток товстолобика, випустили у водойми Кременчуцького та Кам’янського водосховищ. Рибу запускали в рамках відновлення екологічної ситуації в Дніпрі, а сама операція по зарибленню проводиться щороку за кошти користувачів і під контролем співробітників Полтавського рибоохоронного патруля.

Олена Качко, гол.спеціаліст відділу іхтіології Управління Держагентства рибного господарства у Полт.обл.

- За 2020 рік інспекторським складом полтавського рибоохоронного патруля було викрито три з половиною тисячі порушень, з них 641 грубих. Було нараховано збитків на суму близько двох мільйонів гривень, вилучено 22 тонни водних біоресурсів та майже дві з половиної тисячі заборонених знарядь лову.

За словами рибінспекторів, значну кількість зафіксованих порушень було викрито у березні-червні, а саме під час нерестової заборони. В цей період оформлено 595 протоків та вилучено понад вісім тонн водних біоресурсів. За даними Держрибагентства України, 

найбільшу кількість порушень викрито Черкаським, Дніпропетровським, Полтавським, Херсонським, Київським рибпатрулями, а також Азовським басейновим управлінням. Державні інспектори мають посилити контроль за водними об’єктами для захисту рибних запасів України. А громадяни, у свою чергу, – дотримуватися встановленого природоохоронного законодавства та не завдавати шкоди рибному господарству держави. Лише відповідальне ставлення допоможе збереженню та примноженню популяцій іхтіофауни у наших водоймах, зазначають фахівці Держрибагентства України.

Стрічка новин