У Полтаві відсвяткували день хіджаба

Сьогодні мусульманки всього світу відзначають день хіджаба. Це скромний одяг, що відповідає канонам ісламу. З цієї нагоди жіноча громадська організація «СуфІя» провела захід, аби ознайомити бажаючих з культурою і звичаями жінок, які сповідують Іслам у Полтаві. Іванна Бурлака – далі.

1 лютого мусульманки нагадують світу, що носити закритий одяг – це їх усвідомлений вибір. Саме в день хіджаба немусульманські жінки можуть спробувати одягнути хустку, щоб краще зрозуміти традиції Ісламу. У Полтаві це свято візначають втретє. 

Хіджаб – це головний убір, що ховає волосся, залишаючи відкритим лише обличчя жінки. Носити таке вбрання мусульманських дівчаток привчають ще з раннього віку, а повноцінний хіджаб одягають з настанням повноліття. Назілє розповідає, що найчастіше мусульманки одягають хіджаб пастельних кольорів. Якщо ж свято, хустину можуть прикрашати камінцями чи одягати віночок.

Назілє Мансирова, мусульманка

- Хустина для кожної мусульманки – це як своя цінність. Це як шкатулка із дорогими каміннями, які ми бережемо. І коли ми одягаємо її, то відчуваємо себе впевненіше. Начеб-то ми корону одягаємо. І йдемо, несемо цю красу в люди, щоб показати, що ми не пригнічені, а навпаки, нам в гордість носити це.

Українська хустка та хіджаб схожі. Адже українки спрадавна носили хустки, закриваючи волосся від чужих поглядів. Ці два головних убори підкреслюють вроду жінки за рахунок скромності.

Катерина Баккаєва розповіла, що часто чує курйозні питання стосовно хіджабу. Наприклад, чи не спекотно їй влітку? Каже, що, звісно, їй спекотно, але так вона захищена від сонця.

Катерина Баккаєва, голова ГО «Суфія»

- Буває, що запитують: «А чи вдома ви ходите також в хустці?». Були навіть такі курйозні питання: «А коли ви ванну приймаєте, ви знімаєте хустку?». Ми, зазвичай, вдома для сім’ї, для родини роздягаємося, і прикрашаємо себе. А на люди виходимо в скромному одязі. 

На святі усі присутні мали можливість ознайомитися зі східною культурою. Їх пригощали солодощами та розмальовували руки хною. Також мусульманки демонстрували майстер-класи із зав’язування хіджабів в різний спосіб. Спочатку традиційно одягають так звану шапочку. А потім замотують хустину, яку фіксують за допомогою шпильок. 

Іванна Бурлака, кореспондентка 

- За мусульманськими звичаями, хіджаб означає захищеність. І одягати його можуть усі жінки, незалежно від соціального статусу, національності чи заміжжя.

Стрічка новин