У Полтаві відбулося перше засідання Консультативної ради у справах ветеранів при ОДА

Сьогодні у Полтаві відбулося перше засідання Консультативної ради у справах ветеранів, сімей загиблих (померлих) захисників України при облдержадміністрації. До її складу увійшли представники 21-ї громадської організації учасників АТО/ООС, ЗСУ, добровольці, учасники бойових дій на території інших держав, чорнобильців, сімей загиблих захисників та тих, хто перебуває у полоні чи зниклих безвісти. До речі, Полтавщина стала першим регіоном України, де було створено відповідну Консультативну раду.

На початку засідання учасники зібрання вшанували пам’ять загиблих українських бійців. Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив, що в області діє і вже відбулося сім засідань Координаційної ради при ОДА, і створення такої нової вже Консультативної ради покликано посилити роботу насамперед щодо соціального захисту ветеранів та інших категорій громадян.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- ОДА завжди заявляла, що ми готові виступати майданчиком, щоб обговорювати, визначати ті проблеми, які є і, звичайно, йти до їх вирішення.

Як наголосив голова ОДА, всі програми, що стосувалися учасників бойових дій і сімей загиблих минулого року на Полтавщині, виконані. Це й забезпечення житлом, лікуванням, різними видами соціальних допомог. Цього року є вже кілька напрацювань щодо співпраці по Полтаві, Кременчуку, підписання меморандумів. Зокрема, й надалі діятиме програма забезпечення житлом учасників бойових дій. Головою Консультативної ради обрано голову ГО «Об’єднання ветеранів війни Полтавщини» Івана Петренка.

Іван Петренко, голова Консультативної ради 

- Я сподіваюся, що ми працюватимемо в робочому режимі з метою напрацювання тих питань і вирішення завдань, які поставлені перед нами, які очікує наша ветеранська спільнота. Інваліди, родини загиблих, щоб ми могли стати тим майданчиком співпраці з владою у вирішенні нагальних питань цієї категорії населення.

Учасники зібрання наголошували на тому, що створення такої Ради сприятиме побудові діалогу між органами влади у Києві та на місцях і, відповідно, оперативнішому вирішенню нагальних проблем. 

Володимир Примаченко, заст. голови Консультативної ради при Президентові України 

- Звичайно, у нас в пріоритеті – члени сімей зниклих безвісти, родини, в кого в полоні знаходяться діти, чоловіки, рідні. В нашій раді є чоловік, який 5 років провів в полоні. Зараз ми його рекомендували в переговорний процес в Мінську, щоб він допомагав з поверненням наших військовослужбовців додому та пошуку зниклих безвісти.

За словами Володимира Примаченка, пріоритетами центральних органів влади залишаються забезпечення військових житлом, лікування, працевлаштування ветеранів. 

Володимир Примаченко, заст. голови Консультативної ради при Президентові України

- Це категорія людей, які дуже чутливі до всього, що відбувається навколо. Їм дуже тяжко адаптуватися під когось. Головна наша мета, щоб ветеран не став споживачем пільг, а сам міг створювати бізнес, робочі місця і залучати до цього своїх побратимів.

Під час першого засідання представники всіх громадських організацій та об’єднань розповіли про діяльність своїх осередків та окреслили проблемні питання і подальші плани роботи. Насамперед, йшлося про патріотичне виховання молоді, питання лікування, юридичного захисту ветеранів, функціонування ветеранських госпіталів та чимало іншого. 

Стрічка новин