На вихідних на Лубенщині знову тривали акції протесту

Уже традиційно люди перекривали трасу Київ-Харків-Довжанський. Вимагали знизити ціну на газ. Як це було, бачила наша знімальна група.

Уже вкотре мешканці Лубенщини вийшли на акцію протесту, вимагаючи, аби влада їх почула, і щоб заявити про те, що не погоджуються із зниженими цінами на тарифи за комунальні послуги.

Микола Ащаулов, член Лубенської ініціативної групи

- Основні наші вимоги – це передати газотранспортну систему у межах громад. А також націоналізувати облгази і обленерго. Наша вимога – реальна ціна газу без транспортування – 3 гривні.

Василь Борщ, учасник акції протесту, військовий пенсіонер

- У нас твориться беззаконня. Захотіли підняти ціну – підняли. І це вважається, що так повинно і бути, що це – ринок. Це – не ринок. Це називається грабунок.

Під звуки барабану протестувальники ходили колом по пішохідній доріжці. Притягнули автомобільні шини та металеві бочки, в яких розпалювали багаття. Із обох боків вилаштувалися черги транспорту. Пропускали тільки спецтранспоррт. Чимало водіїв підтримували акцію. Але пропонували перенести своє обурення до столиці.

Олександр, водій

- Треба туди йти: у Київ, на Банківську.

- Готові приєднатися до нас?

- Звичайно.

- Звідки ви?

- Я взагалі з Києва.

Мітингувальники переконані: їхні вимоги підтримує вся Україна.

Надія Васькевич, учасниця акції протесту

- Нас підтримують у всіх регіонах: і Житомир, і Полтава, і Кременчук. І Західна Україна нас підтримує.

Володимир Масько, учасник акції 

- Ці акції повинні бути по всій Україні, не тільки в Лубнах. Інакше нас ніхто не почує. І в Київ до них у гості треба, щоб мільйони людей їхало.

За словами учасників акції, зупинятися не збираються і вже анонсували дату чергового перекриття траси на 5 лютого. Крім цього, громадяни заявляють, що не збираються платити за газ за ціною, яку пропонує уряд і підтримує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Стрічка новин