У Полтаві триває «бюджетна» сесія міської ради

Сьогодні у Полтаві відбувається позачергова друга сесія міської ради восьмого скликання. На порядку денному – 65 питань. Серед них – прийняття бюджету, обрання складу та голів постійних депутатських комісій. Обговорення тривало цілий день. Що вирішили під час сесії – дивіться у сюжеті Аліни Боровик. 

Розпочалася сесія із заяви міського голови Олександра Мамая. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова 

- Повинен прочитати спростування інформації, яку я колись надав, на виконання постанови Верховного суду від 18.09.2019 року по справі №552/3749/15С. Я, Мамай Олександр Федорович, офіційно спростовую заявлену мною інформацію на 49-й сесії 6-го скликання ПМР та заявляю, що пан Головко Володимир Анатолійович не вчиняв кримінального порушення щодо крадіжки майна у підприємців ринку «речовий». Тим самим підтверджую, що мною було поширено недостовірну інформацію.

Перейшли до розгляду питань порядку денного. Депутати затвердили рішення прийняти на баланс громади бюджетні й комунальні установи сільських рад, які приєдналися внаслідок створення Полтавської ОТГ. Далі - утворили постійні депутатські комісії. Затвердили їх склад та обрали голів.

Головою комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, інформаційної політики, Регламенту, депутатської етики та антикорупційної політики став Сергій Гонтовий (партія «За майбутнє»).

Голова з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму – Олександр Івахов (партія «Європейська солідарність»).

Голова з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів – Ігор Еренбург (партія «За майбутнє»).

Голова з питань регулювання земельних відносин, охорони довкілля, природокористування – Тетяна Годяк (партія «Опозиційна платформа «За життя»).         

Голова з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства – Маріанна Соліман (партія «За майбутнє»).

Оголошують перерву, аби новоутворені комісії встигли провести засідання. Після перерви всі повертаються на місця. Дискусії викликає питання затвердження у новій редакції комплексної програми розвитку освітньої галузі. Деякі депутати скаржаться, що не мали достатньо часу на опрацювання й утримались від голосування. 

Юрій Бражник, депутат Полтавської міської ради

- Хай допрацюють ці питання у комісії. Проговоримо через 2 години, чи завтра. Якшо ні, ви в праві скликати позачергову сесію на завтра. І ми умовно в понеділок зберемось ще раз.

Андрій Карпов, депутат Полтавської міської ради

- «Конкретно по пунктах можете знайти сказати: «Ось це кошти, куди не треба виділяти». Там такого немає, правильно? В принципі, всі ті пункти, які є, їх треба робити. Якщо ми не зробимо у цьому році, буде наступна сесія, будемо у наступному році і т.д.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова 

- Якщо хочете завалити цю програму – завалимо. Зараз всі ЗМІ напишуть, коли діти тих людей, які брали участь в АТО, не харчуються, тому що не проголосували програму і у понеділок не будуть харчуватися.

Урешті-решт питання підтримали під час повторного голосування. Проте, перерву таки знову оголосили. Вирішили проговорити деталі програми «Турбота» на 2021 рік. Дискусію викликала доцільність існування кількох ветеранських громадських організацій. Близько 17:30 засідання сесії продовжили. Попереду – прийняття бюджету. 

Стрічка новин