У Кременчуці відбувся мітинг під судом у справі місцевої наркомафії

Його учасники наполягали: підозрювані мають триматися під вартою. За перебігом подій навколо цієї ситуації спостерігала наша знімальна група.

У Крюківському районному суді розглядали клопотання про подовження терміну тримання під вартою підозрюваних у незаконному виробництві, виготовленні, придбанні, зберіганні, перевезенні, пересиланні чи збуті наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. Їх поки що тримають під вартою як членів банди, яку затримали під час спецоперації в ніч із 13 на 14 лютого 2020 року. Тоді залучили близько тисячі поліцейських із Полтавської та Київської областей. Вони викрили нарколабораторії, в тому числі одну – в Кременчуцькому районі. Поступово роздавали підозри учасникам банди, серед яких були екс-поліцейські. Нещодавно ж суму застави було змінено.

Костянтин Терещенко, член виконавчого комітету Кременчуцької міської ради 

- У Полтаві з'явився такий суддя Костенко Володимир, котрий в апеляційному суді з Колегією суддів суттєво знизив суми застави для фігурантів цієї справи. Там, по-моєму, максимальна – 9 мільйонів гривень була, але зараз вони пропонують зробити заставу в 500 тисяч гривень.

Кременчужани непокояться: мовляв, якщо підозрюваних випустять на волю, вони зможуть тиснути на свідків та продовжити свою справу.

Максим Савельєв, кременчужанин

- Ми тут саме для того, аби не дати прийняти суду незаконних рішень і, відповідно, випустити знову на свободу злочинців, щоб ті продовжували розповсюджувати наркотики у Кременчуці. Також хотілося б звернутися до містян. Давайте це буде не лише наша проблема, не проходьте повз, тому що сьогодні вони вийдуть на свободу, а завтра, не дай Бог, наркотики прийдуть у вашу сім’ю, до ваших близьких, ваших рідних. Цього допустити не можна.

Мітингарі кажуть: знайомство із наркотиками відбувається навіть у ранньому віці. Нині вони доступні і дітям. А це вселяє чималу тривогу.

Костянтин Терещенко, член виконавчого комітету Кременчуцької міської ради 

- Зараз наркотик знаходиться на вулиці. І діти 10-12 років мають до нього доступ. До 13-15 років ми вже маємо людей повністю залежних.

Євген Сікорський, керівник ГО «Легіон»

- Наші діти ходять до школи, до садочків, і те, що відбувається на сьогодні, про це не можна мовчати. Ми зібрались, щоб показати свій протест та те, що ми не будемо мовчати. Злочинці мають бути покарані. І корупційні судді, які хочуть зробити так, щоб вони вийшли, ми цього не допустимо.

Із неперевірених джерел спочатку розповсюджувалася інформація, що підозрюваним стало зле, їх обстежують медики і засідання, можливо, перенесуть на лютий. Потім з’ясувалося, що їх провели через чорний хід і почався розгляд клопотання про продовження терміну тримання під вартою.

Врешті суд прийняв рішення про продовження строку тримання підозрюваних під вартою на 60 діб без внесення застави.

Стрічка новин