57% населення України не готові брати участь в акціях протесту

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. Як змінилася статистика у порівнянні з попередніми роками – дивіться далі.

Порівняно із попередніми роками, рівень готовності до участі в акціях соціального протесту відчутно знизився – майже на 10 відсоткових пунктів. 

Володимир Паніотто, генеральний директор КМІС

- Наші дані показують, що готовність протестувати зараз нижча, ніж рік тому. У 2019 році 49% людей не хотіли приймати участь у жодних виступах. А сьогодні це вже 57%.

У Південному регіоні до протестів не готові 62,6%, у Центральному – 52,2%, у Західному та Східному регіонах ситуація практично не відрізняється (не готові до протестів 57,3% та 59,3% населення.

Згідно з дослідженнями, у містян рівень готовності до протестів вищий, ніж у сільського населення. Якщо ж говорити про гендерну готовність, то жінки більше відмовляються брати участь у таких акціях (17% проти 14,8%). Але жінки більше за чоловіків готові брати участь у зборі підписів під колективними відозвами (13,8% проти 11,5%).

Генеральний директор КМІС говорить, що передбачити дії влади, які викличуть обурення в українського народу, неможливо. Тому така статистика лише моделює ситуацію на період опитування.

Володимир Паніотто, генеральний директор КМІС

- Якщо відбудеться якась подія, яка буде тригером (спусковим гачком), то Майдан може виникнути, незважаючи на те, що наші дані цього не показують.

Опитування проводилося в грудні 2020-го методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Серед опитаних – 2000 осіб із різних регіонів України. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Стрічка новин