Історико-культурний заповідник "Більськ" матиме свій музей

Історико-культурний заповідник "Більськ" матиме свій музей

В історико-культурного заповідника "Більськ" – археологічної пам’ятки доби раннього залізного віку на Полтавщині – з’явиться власний музей.

Про це йдеться на сторінці заповідника у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Чудові новини – у цьому році нарешті розпочнеться будівництво музею Більського городища. Будівництво проводитимуть як реконструкцію існуючого нежитлового приміщення на вул. Миру, 10, у селі Більськ Котелевського району", – йдеться в публікації.

Роботи оцінили у 27,3 млн грн. Виконуватиме їх ТОВ "Будімперія 2017". Будівництво має фінансуватися не тільки з обласного бюджету, а й за кошти ДФРР, адже проєкт увійшов до трійки найнагальніших для реалізації у 2021 році.

Будівля буде оформлена у східному стилі з сучасним баченням. Проєктувальник стилізував її під мистецтво східних народів, до яких належали скіфи.

Усередині планують організувати 9 адміністративних приміщень, архів, експозицію, реставраційну майстерню, фондосховище, золоту комору тощо.

Історико-культурний заповідник "Більськ" був заснований 2005 року як комунальна установа Полтавської обласної ради для охорони, збереження та дослідження Більського городища.

Нагадаємо, пам'ятки культурної спадщини Полтавщини візуалізували у форматі 3-D.

Стрічка новин