Віталій Запека – лауреат премії «Воїн світла»

Полтавський письменник – лауреат премії «Воїн світла». У міжнародній літературій премії виділили двох авторів: лауреатами «Воїна світла» став білоруський автор Павло Северинець за книжку «Білорусалім. Серце світла» та письменник Віталій Запека за воєнно-сатиричний роман «Герої, херої та не дуже». З полтавським автором поспілкувалась Анна Ружін.

Нагородження відбулося у столиці. Церемонія пройшла біля пам'ятника Михайлу Жизневському і в дату його народження. 

Премія вручається одному білоруському письменнику та одному українському письменнику за прозовий твір, у якому діє сильний, благородний герой, який відстоює ідеали свободи і справедливості.

Віталій Запека, лауреат премії «Воїн світла»

- Статуетка вручається як нагорода разом з дипломом 26 січня на День народження Михайла Жизневського. Це... от перший на Майдані загинув Сергій Нігоян, а другим, хто загинув, – це двадцятирічний Михайло – білорус. Тому міжнародна нагорода, де приймають участь усі білоруси, на честь того, що наші обидві країни намагаються стати незалежними. 

Премія «Воїн світла» заснована у 2016 році Київською організацією Національної спілки письменників України та опозиційною Спілкою білоруських письменників і вручається щороку на День народження героя Небесної Сотні Михайла Жизневського. Автор ідеї – Володимир Даниленко. Номіновану книгу автор Віталій Запека писав на основі автобіографічного жанру, привозячи матеріали з власних ротацій. 

Віталій Запека, лауреат премії «Воїн світла»

- Поступово матеріалу назбиралося на цілу книжку. Я її написав для себе ще в 2017 році. Як і багато всього, вона спокійно лежала, і я не хотів її друкувати. Як можна писати військово-сатиричний роман про війну, яка ще йде. Просто доля випадків, що з Дніпровського театру до мене звернулися як до автора кількох гумористичних оповідань про війну.

Прохали написати п'єсу для їх театру. Тоді Віталій згадав про матеріали, і на основі книги написав п'єсу. Були хвилювання, як люди сприймуть, але вони виявилися даремними, адже прем'єра вистави пройшла на «ура».

Наразі автор працює над новою книгою, яка в найближчі дні порапить до друкарні. 

Стрічка новин