Підприємці знову мітингують

До Києві з’їхались більше тисячі ФОПівців з різних регіонів та вчергове вийшли на акцію протесту SaveФОП. Протести вже називають Податковим Майданом. Там була і наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Лідія Дмитрашко, кореспондентка

- Податковий майдан у столиці. Знову декілька тисяч підприємців із всієї України зібралися в Києві. Вимоги мітингарів незмінні – залишити їх на спрощеній системі оподаткування та скасувати запровадження касових апаратів. Стояти на місті мітингарі не збираються, тож рушили ходою середмістям столиці.

ФОПівці зібралися на Майдані Незалежності, а далі покрокували Хрещатиком до Конституційного суду. Наступні за маршрутом – посольство ЄС та США. Протестувальники розповідають, хочуть привернути увагу міжнародної спільноти.

Віра, протестувальниця з Хмельницького

- Реакцію очікуємо таку, що може Америка зверне на нас увагу. Бо українська влада – їй це все пофіг. Поки не буде прийнято рішення, відміні касових апаратів. І перше питання – не стільки відміна, як наведення порядку на митниці.

Протестувальників не задовольняє компромісний законопроєкт, який Верховна Рада прийняла 1-го грудня 2020 року. Йдеться у ньому про відтермінування касових апаратів до 2022 року. Тож мітинги ФОПівці не припиняють.

Сергій, протестувальник з Житомирщини 

- Введення касових апаратів перешкоджає веденню бізнесу малим підприємцям. Тому що в нас немає достатньо коштів, щоб вести бухгалтерію, вести той облік, що пропонується нашою владою.

Петро, протестувальник з Полтавщини

- Дуже великі штрафи. І первинна документація, якої зараз на даний момент немає. Тому, аби запустить правильно його, не запуститься. І все-одно, зведеться до штрафів. І фактично це знищення бізнесу.

Через акцію протесту рух авто центральними вулицями був частково заблокований. До посиленої охорони середмістя залучили поліцію і Нацгвардію. Мітингарі ж не планують припиняти протести, поки влада не виконає їхні умови.

Олександр, протестувальник з Полтавщини

- Вийшли боротися за свої права. За те, щоб не вводили РРО для мікробізнесу, щоб не вбивали мікробізнес.

У Києві сьогодні протестували дві тисячі підприємців із різних куточків країни.

Стрічка новин