17 років української Вікіпедії відзначать Вікімарафоном

17 років української Вікіпедії відзначать Вікімарафоном

30 січня 2021 року святкує 17-річчя з часу започаткування українськомовний розділ Вікіпедії. З цієї нагоди з 28 до 31 січня включно ГО "Вікімедіа Україна" оголошує марафон наповнення української Вікіпедії новими статтями. 

30 січня 2004 року започаткуванли розділ Вікіпедії українською мовою. За 17 років українська Вікіпедія стала найбільшою з існуючих енциклопедій українською мовою: у 2008 році дописувачі створили 100 тисяч статей, а у 2020 — вже 1 мільйон. За кількістю статей Вікіпедія українською перебуває на 17-му місці серед 317 мовних розділів. Вікіпедія входить до десяти найбільш відвідуваних сайтів в Україні, де є єдиним некомерційним проєктом. У середньому за 2019—2020 роки її переглядали понад 50-60 млн разів щомісяця, 90% переглядів — з території України. 

З нагоди дня народження української Вікіпедії 28—31 січня пройде масштабна акція з написання статей під назвою «Вікімарафон». 

"У Вікіпедії українською вже понад мільйон статей, і їхня кількість щодня збільшується — але коло тем і понять, яких немає українською, все ще велике. До прикладу, про вплив пандемії COVID-19 на довкілля детально написано в англійській Вікіпедії, а в українській така стаття поки відсутня. Є прогалини і з локальних тем. Так ще не створено статті про український балет і дитячу літературу в Україні. Вікімарафон є гарною нагодою заповнити подібні прогалини. До того ж, створюючи нові статті, учасники й учасниці акції долучаються не лише до розвитку Вікіпедії, але й до розширення представлення контенту українською мовою в Інтернет", — розповів член оргкомітету Вікімарафону Антон Обожин.

Стрічка новин