"Укренерго" знову штрафуватиме постачальників електроенергії за борги

"Укренерго" знову штрафуватиме постачальників електроенергії за борги

Сумарний борг постачальників електроенергії перевищує 6 млрд грн.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) дозволила НЕК «Укренерго» знову штрафувати постачальників електроенергії за борги. Таку постанову регулятор прийняв на засіданні 27 січня, повідомляє ДТ з посиланням на "Укренерго".

"З 1 лютого НЕК« Укренерго »відновлює застосування до постачальників універсальних послуг штрафних санкцій (пені), передбачені договорами про надання послуг з передачі електричної енергії та диспетчерського (оперативно-технологічного) управління", - сказано в повідомленні.

У компанії нагадали, що в разі порушення термінів оплати ОСП може налічувати учаснику ринку пеню 0,1% від суми простроченого платежу за кожен день прострочення. У випадку з послугами передачі за прострочення понад 30 календарних днів додатково стягується штраф 7% від суми простроченого платежу.

В "Укренерго" відзначили, що зараз сумарний борг постачальників електроенергії перевищує 6 млрд грн (з ПДВ), значна частина цієї суми припадає саме на борги постачальників універсальних послуг. Крім того, заборгованість по сплаті тарифу на диспетчеризацію становить 581,7 млн грн.

Стрічка новин