Аби підприємців побільшало, їм допомагатимуть консультаціями

Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес планують відкрити у Полтаві. Представники Міністерства цифрової трансформації України підписали відповідний меморандум про співпрацю з громадською організацією «Полтавська платформа». Де планують розміщувати новий центр і як він допоможе малому та середньому бізнесу – дізнавались наші кореспонденти.

З місцем розташування центру підтримки підприємців остаточно поки не визначились. Ймовірно, він буде на одному з поверхів нового ЦНАПу біля облдержадміністрації. Там облаштують кілька локацій, серед них – зала для конференцій та зона спілкування. Відкрити платформу планують влітку. Про це розповідає директорка ГО «Полтавська платформа» Альона Гончаренко.  

Альона Гончаренко, директорка ГО «Полтавська платформа» 

- Так як це комунальне майно Полтавської обласної ради, то там буде проведений відповідний тендер по приміщенню, і якщо ми зможемо запропонувати найбільш конкурентну ціну, то, відповідно, ми там будемо розміщуватися. Хотілося б, щоб саме цей компонент знаходився в цьому ЦНАПі, оскільки там буде зосереджено багато державних послуг, у тому числі і ЦНАП частина, яка теж є у Дії. Хотілося, щоб все це було комплексно і зосереджено в одному місці.

Пані Альона зауважує: державних коштів для облаштування центру Дія.Бізнес не залучатимуть. Гроші дадуть приватні донори. А послуги для підприємців будуть переважно безкоштовними, але передбачають і платні. 

Альона Гончаренко, директорка ГО «Полтавська платформа» 

- Офлайн компонент, де люди будуть приходити і фізично отримувати консультації, яким чином можна відкрити свій бізнес, яким чином можна розвинути свій уже діючий бізнес, консультації з діючих кредитних програм, діючих грантових програм, всі ті можливості, які є для малого та середнього бізнесу в Україні. Основна мета – це збільшити кількість нових зареєстрованих підприємців і підвищити інституційну спроможність, загальну спроможність місцевого бізнесу у розвитку.

У 2020 році відкрили центри підтримки підприємців Дія.Бізнес у Харкові та Миколаєві. Крім цього, центр для студентів і майбутніх підприємців в одному з університетів Києва. Першою в Україні платформа з'явилась у Харкові минулого літа. 

Анастасія Кучерява, керівниця центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Харкові

- Ми пропрацювали 6 місяців у 2020-му році. Тож з липня по грудень ми прийняли 5500 звернень, наш центр відвідало 4530 осіб, ми провели 1317 безкоштовних консультацій офлайн у нас тут і організували більше 180 заходів.

Цього року Мінцифра планує відкрити з партнерами до 15-ти центрів Дія.Бізнес по всій Україні.

Стрічка новин