25 тисяч робочих місць збережено на Полтавщині завдяки державній підтримці бізнесу

25 тисяч робочих місць збережено на Полтавщині завдяки державній підтримці бізнесу

Обласна служба зайнятості реалізовувала дві державні програми, спрямовані на фінансову підтримку бізнесу і збереження робочих місць. 

Перша розроблена для підтримки роботодавців із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності. Друга для суб’єктів господарювання – юридичних осіб на період здійснення обмежуваних заходів, запроваджених із метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. 

Загалом, сума виплаченої допомоги роботодавцям і найманим працівникам за цими двома програмами в регіоні перевищила 125 мільйонів гривень. 

На Полтавщині збережено понад 15 тисяч робочих місць завдяки виплатам по частковому безробіттю та близько 10 тисяч робочих місць – завдяки програмі надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання – юридичним особам для здійснення виплати найманим працівникам на період обмежувальних протиепідемічних заходів. 

"Надзвичайно важливо було зберегти максимум робочих місць як під час карантину загалом, так і під час січневого локдауну. Тому держава запровадила низку ініціатив, щоб підтримати бізнес. Разом із виплатами 8 тисяч гривень для ФОПів одноразова допомога через локдаун передбачалася і для юридичних осіб. Водночас із квітня 2020 року фізичним особам-підприємцям та найманим працівникам також надавалися виплати по частковому безробіттю, – розповів голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. – 288 роботодавців отримали 40,6 мільйона гривень для підтримки 10,2 тисячі працівників, робочий час яких був скорочений через посилений локдаун у січні. Допомогу ж по частковому безробіттю торік одержали 14 тисяч ФОПів і найманих працівників на суму 84,6 мільйона гривень".

Це сприяло гарантованому збереженню близько 25 тисяч робочих місць, більшість із яких – на провідних підприємствах області.

Стрічка новин