Хто першим потрапить в список вакцинації на Полтавщині?

Чи буде цей процес добровільним і безкоштовним. Ці питання неодноразово звучать і хвилююють людей. Зараз в області триває підготовка до проведення масової імунізації населення проти COVID-19. Деталі – в сюжеті Анни Ружін.

Дорожню карту з вакцинації уже розроблено для забезпечення належного та рівного доступу до ефективної вакцини проти СОVID-І9 для всього населення України.

Протягом 2021-2022 року планують вакцинувати щонайменше 50% населення України.

За планом, на І-му етапі вакцинуватимуть працівників мобільних бригад з вакцинації, медичних працівників (лікарів, середній та молодший медичний персонал), які працюють в лікарнях, де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на коронавірусну хворобу COVID- 19, екстреної медичної допомоги, включаючи водіїв.

Також під час 1-ої хвилі вакцинуватимуть людей, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо) та працівників цих закладів.

Під час 2-го етапу заплановано вакцинувати працівників закладів сімейної медицини, інших медзакладів, системи громадського здоров'я, людей віком від 80-ти років, соціальних працівників та інших працівників соціальної сфери.

Також затверджено загальні логістичні сценарії для вакцинації від COVID- 19: на базі пунктів щеплень та мобільними бригадами з імунізації.

У Полтавській області створено 11 мобільних бригад, які будуть проводити щеплення. До складу кожної бригади включено – 1 лікар загальної практики сімейної медицини, 2 медичні сестри, 1 водій. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Всі вони пройдуть відповідне навчання, вони знають про це, відібрані на сьогодні і складені списки. І ці списки відправлені до міністерства, до центру громадського здоров'я і таке інше.

Вакцинація від коронавірусної хвороби буде проводитися паралельно з рутинною вакцинацією за графіком, узгодженим із сімейним лікарем. Це дозволить забезпечити недопущення зниження рівня вакцинації від інших хвороб. 

Вакцинація від коронавірусної хвороби буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп.

Стрічка новин