Мисливці – проти закону, що забороняє мисливське собаківництво

Мисливці – не браконьєри! Із такими лозунгами під стінами Верховної Ради сьогодні мітингували полювачі з усієї України. Три сотні мисливців виступали проти закону, що забороняє мисливське собаківництво. На мітингу побувала і наша київська знімальна група.

Цього собаку звати Нона. Вона – мисливський спанієль. Її власник, харківський мисливець, сьогодні вийшов на протест під стіни Верховної Ради через невдоволення наказом про заборону підготовки мисливських собак не в сезон полювання.

Іван, харківський мисливець

- А сезон полювання – це тільки 2 місяці і все. А якщо ви розумієте, оця собака, полювання – це її життя.

Три сотні мисливців з усієї України мітингували проти закону №2232, що хоче заборонити мисливське собаківництво. Зоозахисники стверджують: це захистить тварин від жорстокого поводження. У мітингарів – свої аргументи.

Іван, харківський мисливець

- Начеб-то вони хочуть захистити диких тварин і так, наприклад, птахів, але в той же час вони знищують породних собак України.

Андрій Матохноа, дніпровський мисливець 

- Усі ці законопроєкти, всі ці напади на мисливське собаківництво, це передумови, щоб закрити охоту вцілому. Тому тут зібралися і власники мисливських собак, мисливських організацій.

Загалом в Україні – 340 тисяч легальних мисливців. Усі вони сплачують внески, що йдуть на відновлення та збереження української фауни.

Олександр Кудзю, київський мисливець 

- Держава отримує не зовсім багато, але вартість ліцензії на лося була в різних мисливських домогосподарствах України десь від 18 до 30 тисяч гривень. Тобто, там йшли хороші гроші саме на відновлення і збереження. На корма, ішли на охорону, на розмноження.

Суперечливий закон 2232 вже пройшов перше читання. Але підтримують його не усі депутати.

Костянтин Касай, народний депутат України

- Він неоднозначний, він дійсно не має великої підтримки в залі. Він пройшов перше читання, я особисто за нього не голосував. Я вважаю, що полювання було завжди, і воно реально розраховане на розвиток мисливського господарства.

Стрічка новин