Тарифи та вакцинація – із таких тем розпочалася робота Верховної Ради

Народні обранці провели перше пленарне засідання. На порядку денному був президентський закон про народовладдя. Чи ухвалили його парламентарі – знають мої київські колеги.

Верховна Рада України ухвалила президентський законопроєкт про народовладдя через всеукраїнський референдум. «За» у другому читанні проголосувало 255 нардепів.

- За – 225 – рішення прийнято.

На всеукраїнський референдум будуть виноситися зміни до Конституції, території України та вирішення загальнодержавних питань. У подальшому голосування планується онлайн.

Руслан Стефанчук, перший заступник голови ВРУ

- Питання електронного голосування – це не питання юридичне, це питання технічне. Ми його будемо проводити тільки тоді, коли технічно буде підтверджена можливість здійснювати електронне голосування.

На референдум можна буде виносити тільки одне питання, проведення всенародного голосування буде здійснюватися державним коштом.

Олександр Качура, народний депутат України

- Територіальні питання, які виносяться на референдум, вони потребують також іще додаткового рішення у парламенті. Венеційська комісія, вона зазначила у своєму висновку про те, що у нас є єдиний законодавчий орган України, який приймає рішення щодо тих або інших законодавчих актів. Але водночас такі питання, що відносяться на референдум щодо відміни будь-яких актів, воно є доцільним також.

Законопроєкт викликав суперечки між депутатами. До його ухвалення народні обранці надіслали півтори тисячі поправок.

Сергій Рахманін, голова фракції «Голос» 

- Сьогодні ми маємо розглядати законопроєкт про референдум. Якщо він буде ухвалений в чинній редакції, ми фактично даємо можливість кнопкодавам тиснути на ядерну кнопку.

На першому пленарному засіданні цього року Прем’єр-міністр України прозвітував про тарифні питання.

Денис Шмигаль, Прем’єр-міністр України

- Ціна за кубомерт блакитного палива – 6.99. Ціна за розподіл газу дійсно була завищена в 14 облгазах. Провівши консультації з парламентськими комітетами та з НКРКП, дана ціна була зафіксована не вище гривні 79. Починаючи з січня місяця, всі домогосподарства, які мають енергоопалення, зможуть отримати компенсації в тих розмірах, у яких вони їх і мали. 

За словами прем’єра, закуповувати блакитне паливо у Росії уряд не планує. А тарифи попередньо зростали через стрибки цін на світовому ринку. 

Олег Кулініч, народний депутат України

- У січні, коли ринкова ціна у «Нафтогазі» була 7.22 за кубометр, багато облгазів закуповували газ практично по 10 гривень. Тому ці так звані ринкові відносини – це не ринок, це спекуляції і заробіток на людях у такій складній ситуації.

Також на пленарному засіданні повідомили, що вакцинація українців розпочнеться з лютого та проходитиме у п’ять етапів.

Стрічка новин