У Кременчуці знову мітингували

В Кременчуці сьогодні під стінами мерії знову проходив мітинг проти геноцидних тарифів, як їх охрестили споживачі. Кременчужани висловлювалися проти непосильної плати за комуналку. На цій акції протесту була і наша знімальна група.

Микола Гром, учасник мітингу

- Тисячі пенсіонерів – вони просто помруть з голоду, якщо платитимуть такі тарифи. Тому я тут. Я – проти таких тарифів.

Мітингувальники жалілися, що суми в платіжках, які отримали за грудень, більші, ніж зарплата і пенсія. Нарікали на приписки та грубе ставлення газовиків.

Ольга, учасниця мітингу

- Отримую дві тисячі з лишком пенсії, платити мені комунальних 4 тисячі. Субсидії немає. Скажіть мені, будь ласка, як жити?

Наталія, учасниця мітингу

- Мені у цьому місяці дописали 360 зайвих кубів того, що я показувала.

Валерій Даманський, учасник мітингу

- У хаті хотіли обрізати – відбився. Сказали: дядьку, не радій, ми зберемо сили, трактором приїдемо і на вулиці відріжемо. Інвалід, мінімальна пенсія 1 тисячу 700 гривень.

Перед мітингувальниками виступив міський голова Кременчука Віталій Малецький. 

Віталій Малецький, міський голова Кременчука

- Сьогодні на сесії ми звернемося до Прем’єр-міністра України, щоб він зменшив ціну на газ. І я готовий прийняти конструктивні пропозиції, які громада сьогодні нам передала частково і, можливо, сьогодні передасть. І внести це у проєкт рішення, який депутати стовідсотково підтримають.

Втім, не всі кременчужани вже довіряють місцевій владі.

Марія, учасниця мітингу

- Ми мітингуємо за газ, за електроенергію, за гарячу воду. Хіба можна дітей навіть не покупати? А мер нам локшину на вуха вішає, а ми стоїмо слухаємо.

Наталія Лещенко, учасниця мітингу

- Я думала, що тут, у місті, правителі будуть ближчі до народу. Але виходить, що все одно вони дивляться туди нагору, а там згори про народ зовсім не думають.

Віталій Малецький же переконував, що влада залишається із народом.

Віталій Малецький, міський голова Кременчука

- Шановні кременчужани, я підтримую резолюцію першого мітингу, окрім того, що буде націоналізація. Цього не треба робити. Я підтримую обмеження ціни на газ. Але це має зробити центральний уряд. Рішенням уряду покласти спецобов’язки на «Нафтогаз». Усе просто.

На позачерговій сесії Кременчуцької міської ради, яку провели того ж дня, було прийнято звернення до органів державної влади щодо недопущення зростання цін на постачання і розподіл електричної енергії та природного газу.

Стрічка новин