Комунальники почали розбирати сміттєзвалище на подвір'ї полтавки

У центрі Полтави в одному із дворів по вулиці Небесної Сотні, 55 за 15 років виросло справжнє сміттєзвалище. Гора сміття настільки велика, що сягає даху будинку та займає все подвір'я. Сусіди роками скаржились, потерпаючи від неприємного запаху. Сьогодні комунальники почали розбирати гору, проте, говорять, за один день не впораються. Наша кореспондентка Євгенія Манич знає більше.

68-річна мешканка приватного будинку по вул. Небесної Сотні, 55 майже 20 років збирала у себе на подвір’ї пакети зі сміттям. Сусіди скаржаться: влітку тут неможливо жити, стоїть жахливий сморід. 

Олена, сусідка

- У минулому році воно три рази горіло, само, як літом було дуже спекотно. Приїздили пожежники. Ну, а дискомфорт, як воно тільки трохи тепліє – ароматизується оцей весь хлам. А ще ходять ось такі щури та миші.

Максим Юшко, очевидець

- Ви знаєте, вже, напевно, років 8-10. Ми якось не помічали, і ми в цьому році побачили, що сміття це перевалило за дах. І побачили, як якийсь силует, бабуся, лазить по верхівці цього сміття. Це, звісно, викликає шок. І влітку тут просто жахливий сморід, що там живе всередині, вже навіть ніхто не знає.

Після розголосу про смітник у дворі в соцмережах та звернень мешканців міста сміттєзвалище нарешті ліквідовують. Та жінка не давала змоги комунальникам вивезти сміття.

Тетяна, господарка сміттєзвалища

- А навіщо воно вам потрібно? Ну як, нащо? Як усі вікна та двері вибиті, все ремонтувати потрібно, може прибити щось потрібно. А дрова, то хотіла папірцями обмотати.

Керівництво міста про проблему дізналося 25 січня. Новообраний голова Подільської районної у місті Полтаві ради Сергій Білокінь говорить: як тільки виявили проблему, одразу взялися її вирішувати. Почали вести діалог із господаркою, але та відповіла: їй так комфортно, і не потрібно її чіпати. 

Сергій Білокінь, голова Подільської районної у м.Полтаві раді

- Було вирішене питання, що такими, можливо, радикальними методами. Було отримано дозвіл сусідів, які власне самі задоволені, що смітник під їхнім будинком буде ліквідовано.

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника Інспекції з благоустрою Максим Малько розповів: був здивований, що колишня влада не реагувала на скарги мешканців, які живуть поруч із горою сміття.

Максим Малько, т.в.о. начальника Інспекції по контролю за благоустроєм

- Ми виявили цю проблему вчора, сьогодні ми його вже ліквідовуємо. Залучені до роботи Подільська рада, КАТП-1628. Приїдуть ще декоративні культури, підкажуть, як зрізати оць ці дерева. І як-то кажуть, робота йде, рухаємося далі.

Комунальники зауважують: цю гору сміття за день не ліквідувати.

Стрічка новин