Під Полтавою через спалах сказу вакцинують тварин

У Терешках під Полтавою безкоштовно вакцинують тварин. Пов'язано це з тим, що у селі поблизу зафіксували сказ у собаки. Виявили хворобу ще у двох котів в інших районах Полтавщини. В осередках спалаху теж робитимуть примусові щеплення. Подробиці – у сюжеті Аліни Боровик.

У центрі села розбили намет. У ньому ветеринари чекають на домашніх улюбленців разом з їхніми господарями. Одна з перших пацієнток – Сабріна. 

Денис Дуднік, господар Сабріни

- Сказали мені родичі. Вакцинуємо, бо вона гуляє на дачі, не знаємо, що вона може підчепити. Їх 5. Це буде перший її укол.

Основний переносник сказу – дика лисиця. Вона може безсимптомно хворіти до пів року, розповідає ветеринар. У цей час заражає домашніх тварин при контакті з ними. А улюбленці легко передають хворобу господарям та іншим людям, які з ними граються.

Олександр Мисик, лікар ветеринарної медицини Полтавської лікарні

- Вакцина «Рабістар» виробництва Укрветпромпостач місто Бровари. Вакцинуються всі тварини з 3-х місячного віку і обов’язково кожного року. При контакті людей з твариною можливе попадання. Основний переносник – це слина. При попаданні на слизові оболонки, на пошкоджену шкіру людина може захворіти даним захворюванням.

Сказ у собаки виявили у селі Великий Тростянець. За словами працівників лікарні ветеринарної медицини, там тварин уже вакцинували. Після Терешок примусові щеплення зроблять у Щербанівській та Мачухівській громадах. Сказ у котів виявили у Новосанжарському та Зіньківському районах. Там, та у наближених населених пунктах, зараз також щеплюють домашніх улюбленців державним коштом. 

Аліна Вакарчук, завідуюча протиепізоотичним відділом Полтавської лікарні ветеринарної медицини

- На засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії визначається зона, загрозлива зона, де можливо зараження сказом. У цих селах проводяться щеплення. Вакцинації підлягають усі теплокровні тварини. Це собаки, коти, коні, велика рогата худоба, дрібна рогата худоба, всі, хто можуть цим захворіти. 

Ветеринари ставлять намет лише поблизу багатоповерхівок. До тих, хто проживає у приватних будинках, заходять у двір і пропонують зробити щеплення тваринам.

Стрічка новин