Поліція та керівники 6 ОТГ підписали меморандуми про співпрацю

Начальник поліції Полтавщини та керівники територіальних громад підписали меморандуми про співпрацю. У ході спілкування сторони погодили алгоритм взаємодії щодо створення безпечного простору на території населених пунктів Полтавщини в рамках реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади».

Експериментальні кроки в реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади» вже зробили три територіальні громади області. Від початку грудня перші офіцери почали працювати на території Великобудищанської та Петрово-Роменської ОТГ Гадяцького району, а також у Ромоданівській громаді на Миргородщині.

Цього ж дня у кабінеті – представники 6 ОТГ: Білицької, Новосанжарської, Коломацької, Новоселівської, Терешківської, Щербанівської.

Іван Вигівський зазначив: «Новий формат роботи поліцейського офіцера громади передбачає його постійну присутність на території обслуговування за принципом: «Я тут живу, я тут працюю». 

Іван Вигівський, начальник поліції Полтавщини

- Ми це бачимо: буде поліцейський офіцер громади закріплений за певною територією і він буде виконувати лише ці функції, тобто, він буде максимально знаходитися на цій території. Громада створила належні умови: придбала автомобіль та виділяє кошти на паливно-мастильні матеріали, облаштували поліцейську станцію, то поліцейський буде підзвітний і нам, і буде він підзвітний і громаді.

Результатом зустрічі стало підписання між Головним управлінням поліції області та головами шести територіальних громад меморандумів про співпрацю й партнерство, які стануть у подальшому основою взаємодії під час впровадження на практиці проєкту «community policing».

Микола Скрильник, голова Білицької ТГ

- Будемо підтримувати, фінансувати та допомагати, однозначно. Населення 12 тисяч, то я гадаю, ми 2 людей отримаємо, будемо просити, щоб не менше. Я гадаю, що всі голови підтримають, які ми всі тут, то ми хочемо, бажаємо і згодні.

23 територіальні громади Полтавщини готові створити належні умови для реалізації проєкту. Найближчим часом для цих ОТГ поліція області планує добрати та підготувати офіцерів поліції.

Стрічка новин