Єгері врятували новонароджених диких поросят

За шістьма новонародженими дикими поросятками, які самі залишились в лісі, нині доглядають кременчуцькі єгері. Працівники «Кременчуцького лісового господарства» підозрюють, що їхню матір розірвали шакали. Коли тваринки підростуть – їх випустять на волю. Анатолій Васевич – далі.

- Це у нас Миша. Вона – єдина дівчинка.

Старший єгер Кременчуцького лісгоспу Валерій Василенко годує поросятко молоком. Цю процедуру здійснює кілька разів на день. Каже: встиг уже із шістьма маленькими тваринками подружитися.

Валерій Василенко, старший єгер

- Знайшов я їх за криком орланів, які кружляли над покинутим гніздом. Забрав їх із собою, відігрів. Вони уже були слабенькі, підмерзали.

Директор Кременчуцького підприємства Валентин Свириденко припускає, що маму розірвали шакали. Вони потрапили на Полтавщину із сусідніх південних областей. Клімат змінюється, а тому і наші ліси їм вже до вподоби, каже він.

Валентин Свириденко, директор ДП «Кременчуцьке лісове господарство»

- Шакал – це хижий звір, між лисицею і вовком. Їх мисливці добували вже. Одна із версій, що вони могли натрапити на неї. І вона уводила від свого гнізда, щоб врятувати своє потомство. І вони могли або її кудись загнати, або навіть могли роздерти.

Поки що знайди живуть у хліві, у дерев'яному ящику. Але через декілька тижнів їх переселять у спеціальний вольєр. Як правильно годувати диких поросят – єгері радилися із спеціалістами, читали літературу. Врешті, необхідний режим було вироблено.

Валерій Василенко, старший єгер

- Треба ж вигодувати їх молоком, привчити їх до більш твердих кормів, потім уже можна буде випустити. Уже ми їх вигодовуємо три тижні. Вигодувати їх досить непросто. Є спеціальний рецепт для цього.

Валентин Свириденко, директор ДП «Кременчуцьке лісове господарство»

- Місяців чотири будуть годуватися нашим єгером. Потім вони будуть випущені у природу. Я думаю, вони дадуть потомство і все буде добре.

У «Кременчуцькому лісовому господарстві» дбають і про птахів. Через теплі зими деякі пернаті не відлітають на південь, а залишаються на місцевих водоймах. Ось тільки коли вони замерзають – птахи опиняються у скруті. Тоді на допомогу знову приходять єгері.

Валерій Василенко, старший єгер

- Коли все замерзає, ми прихистимо їх тут. Тут є джерельце, ми допомагаємо, щоб водойма не замерзала, щоб вони тут відігрівалися, підгодовуємо їх тут. Фермера над допомагають. Тут ми їх взимку прихистимо.

Стрічка новин