У Кременчуці попрощалися із Миколою Горбенком

Він – колишній головний рятувальник області, а згодом – перший заступник міністра МНС. «Він врятував багато життів, але його врятувати лікарям не вдалося», – говорили учасники траурної церемонії. Подробиці – у матеріалі нашої кременчуцької знімальної групи.

Із люблячим чоловіком, дідусем, спортсменом, колишнім головним рятувальником області, а потім – першим заступником міністра МНС України Миколою Горбенком, окрім рідних, близьких та друзів, прощалися нинішні очільники та співробітники ГУ ДСНС у Полтавській області, чимало колишніх керівників різних структур Кременчука та загалом Полтавщини.

Голова обласної ветеранської організації пожежної охорони В’ячеслав Вишня згадав, що відтоді, як облуправління МНС очолив Микола Горбенко, життя колективу суттєво змінилося.

В’ячеслав Вишня, голова ветеранської організації пожежної охорони Полтавської області 

- У надскладний час прийшов Микола Олексійович на посаду. Це була економічна криза у країні. Вона відбилася і на нашому колективі – неплатежі, борги по зарплатах, відсутність пально-мастильних матеріалів. Усі ці недоліки ми швидко усунули. Більше того, скажу, що наш колектив полтавського главку у свій час визнали одним із кращих в Україні.

Ветеран органів влади і місцевого самоврядування Володимир Онищенко знав Миколу Горбенка не лише як вимогливого керівника, а й як гарного сусіда.

Володимир Онищенко, ветеран органів влади і місцевого самоврядування 

- Це була серйозна, серйозна людина. Це була порядна людина. Це була людина, про яку пам’ятатимуть довгі роки життя ті люди, із якими він працював, і ті люди, яким він надавав допомогу. Він врятував багато життів, але, на привеликий жаль, його врятувати лікарям не вдалося.

І за часи своєї служби, і після її завершення Микола Горбенко багато дбав про ветеранів-еменесників.

В’ячеслав Вишня, голова ветеранської організації пожежної охорони Полтавської області 

- Я йому доповідав про тих ветеранів, які знаходяться в особливо скрутному становищі. Він мені допомагав і словом, і ділом робити ветеранську справу.

Десятки вінків та тисячі квітів принесли люди на Новоревівський цвинтар, де й поховали Миколу Горбенка. Труна з його тілом була закрита. Так вимагають санітарні норми, оскільки чоловік не вижив після захворювання на коронавірусну хворобу. Помер Микола Горбенко 24 січня цього року. Йому було 67 років.

Стрічка новин