На Полтавщині викрили жителя Київщини, який викрадав кошти з банківських карт

На Полтавщині викрили жителя Київщини, який викрадав кошти з банківських карт

Робив він це за допомогою скімінгових пристроїв (скімер – апаратний пристрій для крадіжки інформації, що зберігається на платіжних картах, коли покупець здійснює транзакцію в банкоматі, на заправній станції або в платіжному терміналі - прим.ред).

Поліція викрила чоловіка, який встановлював скімінгові пристрої на банкомати та збирав дані, необхідні для зняття коштів з чужих банківських рахунків. У квартирі, яку підозрюваний орендував у Миргороді, поліцейські вилучили скімінговий пристрій, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, платіжні квитанції, платіжні картки та паспорт громадянина іншої країни.

Злочинну діяльність жителя Київської області викрили працівники  відділу протидії кіберзлочинам в Полтавській області спільно зі слідчими  Миргородського відділу та Кременчуцького районного управління поліції, під процесуальним керівництвом Кременчуцької  місцевої прокуратури.

Начальник відділу протидії кіберзлочинам в Полтавській області Олександр Ведмідський зазначив:

"Для скоєння шахрайств підозрюваний використовував скімер. За допомогою цього пристрою, встановленого безпосередньо на банкоматі, фігурант отримував конфіденційну інформацію та виготовляв копію платіжних карток громадян. А потім з дубліката банківської картки знімав кошти в інших банкоматах".

Заступник начальника поліції Полтавської області Артем Родигін повідомив:

"За попередніми даними, поліція встановила 35 фактів компрометації карток (тобто виготовлення їх копій). За первинною оцінкою, сума збитків, завданих власникам банківських рахунків, становить понад 200 тисяч гривень. Наразі фігуранту повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України: шахрайство, вчинене у великих розмірах або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3 ст. 190) і несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (ч. 1 ст. 361) та обрано запобіжний захід". 

Тривають слідчі дії, передають у поліції.

Стрічка новин