У Києві пройшов мирний пікет за легалізацію канабісу

Канабіс – у медичних цілях. У Києві пацієнти вийшли на мирний пікет за легалізацію конопель. 2 мільйона хворих в Україні потребують знеболення саме цими препаратами. Зараз вони – поза законом. Тому пацієнти або терплять нестерпний біль, або дістають канабіс нелегально. На деяких хворих навіть заводять кримінальні справи. На пікеті за легалізацію конопель побувала і наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

- Тремор, судоми. От тремор не знімається жодним іншим медичним засобом.

Мар’яні – 32 роки. Третину життя вона має діагноз розсіяний склероз. Жінка потребує знеболення медичним канабісом, але він в Україні – поза законом.

Мар’яна Пиріжок, учасниця «Української спільноти людей з розсіяним склерозом»

- Я, як і 22 тисячі інших людей з розсіяним склерозом, ще не змогла оцінити медичний канабіс на собі. Тому що він не легалізований в Україні. Проте є переконливі докази того, що він допомагає знімати болі.

Два мільйона пацієнтів в Україні потребують знеболення медичним канабісом. Це онкохворі, паліативні хворі, люди з епілепсією, депресією, військові з посттравматичним синдромом, люди з хворобами Альцгеймера та Паркінсона. 

Ніна Резніченко, керівниця ГО «Афіна. Жінки проти раку»

- Деякі жінки у нас не сплять місяцями, поки не здобудуть собі якийсь продукт канабісу.

На пікет за легалізацію медичного канабісу вийшли пацієнти та активісти. В руках у них – портрети молодих жінок. Це – онкохворі, які помирали в нестерпних болях. 

- Ця ось жінка Оксана, вона не могла спати, і настільки була змучена і вимотана цим станом, що вона прийняла кілька таблеток якогось антидепресанта у надії хоч якось вимкнутися і від якого у неї відкрилася кровотеча.

Активісти просять внести законопроект №4553 про регулювання медичного канабісу у порядок денний. Серед пацієнтів документ відомий як закон для Софійки.

Інна Іваненко, виконавча директорка БФ «Пацієнти України» 

- Є дівчинка Софійка, це дівчинка, яка живе в Києві, їй два з половиною роки, і в неї тяжка форма епілепсії, яку вона отримала при народженні. З травмою при народженні. І, на жаль, всі ліки, які вона приймає, не знімають судом, не знімають болів цієї дитини.

Зараз пацієнти змушені терпіти нестерпний біль або діставати знеболення нелегально. На деяких хворих навіть заводять кримінальні справи. У законопроєкті йдеться про легальне використання конопель тільки у медичних цілях.

Ольга Стефанишина, авторка законопроєкту 

- Це – ліки. Це ті ліки, які не викликають насправді, їх не можна використовувати як наркотики. Для того, щоб відчувати якийсь кайф. Тобто, ми говоримо конкретно про лікарські засоби. Вони не викликають звикання наркотичного.

Медичний канабіс вже легалізували пів сотні країн світу.

Стрічка новин