В Україні завершився посилений січневий локдаун

Відсьогодні знято низку обмежень на роботу музеїв, кінотеатрів, театрів, фітнес-центрів, спортзалів та закладів харчування. Тож відсьогодні країна повертається до обмежень, які діяли в грудні 2020 року. Попри заборони, у період з 8 по 24 січня були й порушення, які зафіксувала поліція.

Радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко у мережі Фейсбук пише: 

Дотримуватися обмежень не хотілося багато кому. Серед тих, хто найбільше намагався проігнорувати вимоги безпеки, більше 8 тисяч суб’єктів торгівельного та побутового обслуговування, більше 600 розважальних закладів та закладів харчування, 84 ТРЦ, 80 непродовольчих ринків і близько півсотні спортивних залів, фітнес-центрів та басейнів.

Складено більше 2,5 тисяч адміністративних протоколів, винесено більше 7 тисяч постанов та відкрито три кримінальні провадження.

На Полтавщині ж картина наступна: 

Поліна Ларіна, головний спеціаліст відділу комунікацій ГУ НП у Полтавській області 

- У період з 8 січня по 24 січня поліція склала 745 адміністративних матеріалів. З них 38 протоколів за порушення правил карантину і понад 700, зокрема, за появу громадян у громадських місцях, спорудах чи будинках без захисних масок або за неправильне їх використання.

У патрульній поліції повідомили: протягом зимового локдауну у Полтаві патрульні склали 100 адміністративних матеріалів за порушення правил карантину. Із них 2 протоколи складено на суб'єктів господарювання, які допустили здійснення торгівлі певною категорією товарів попри заборону, 7 протоколів складено на осіб, які не мали при собі документів, що посвідчують особу. 

Руслан Возниця, т.в.о. пресофіцера патрульної поліції Полтавщини 

- Найчастіше фіксувалися пребування у громадських будівлях та спорудах, а також громадському транспорті без вдягнених захисних масок. Таких адміністративних матеріалів склали 91. Окрім цього, ще фіксували випадки, коли люди перебували у громадських місцях без документів, які посвідчують особу. Найчастіше це порушення виявляється, якщо людина без маски, виникає необхідність встановити її особу для притягнення до відповідальності, а потім виявляється, що людина була без документів. 

З 25 січня Україна повертається до помаранчевої зони. Тож розпочнуть працювати непродовольчі магазини та ринки, торгові центри. Свої двері для відвідувачів відчинять кафе, ресторани та інші заклади громадського харчування — окрім проміжку з 22:00 до 7:00 (у ці години можна видавати замовлення лише на виніс чи доставляти замовлення).

Розпочнуть роботу музеї, виставки, галереї, кінотеатри. Але все це – за умови дотримання карантинних вимог, виходячи з кількості осіб на квадратний метр.

Заборони діятимуть ті ж самі, які прописані у помаранчевій зоні. 

Стрічка новин