Заклади освіти, де відсьогодні розпочали очне навчання, перевірять на дотримання протиепідемічних вимог

Заклади освіти, де відсьогодні розпочали очне навчання, перевірять на дотримання протиепідемічних вимог

На нараді в голови Полтавської ОДА 25 січня обговорили стан запобігання поширенню гострого респіраторного захворювання COVID-19 у регіоні.

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак наголосив, що хоч посилений карантин відсьогодні в Україні завершився, проте діють обмеження «помаранчевої зони».

"Локдаун закінчився, але карантин триває, тож потрібно дотримуватися встановлених рекомендацій і вимог, – зазначив Віктор Лисак. – Із початку карантину в області зафіксовано 42404 підтверджені випадки коронавірусної хвороби. Наразі 36793 пацієнти одужали, продовжують лікування 4750 людей. Збільшується кількість тих, хто одужав, зменшується число хворих. Проте розпочався новий випробувальний для нас період: відкрили школи, де можливий ріст захворюваності на ГРВІ. Керівники закладів освіти, очільники РДА й органів місцевого самоврядування мають звернути увагу на методичні рекомендації щодо дотримання протиепідемічних заходів у школах. Наявність дезінфекційних засобів, обробка приміщень та інші вимоги мають бути своєчасно виконані".

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов зазначив, що дотриманню протиепідемічних вимог у закладах освіти необхідно приділити особливу увагу.

"У процесі передачі майна від районів у громади, зміни власника і засновника цих освітніх установ потрібно не втратити пильність щодо дотримання протиепідемічних вимог. Відповідні перевірки будуть проведені", – сказав Олег Синєгубов.

Віктор Лисак поінформував, що на Полтавщині стали менше фіксувати хворих щодоби.

"Якщо раніше було 300-500 осіб за добу, то тепер цей показник менший за 200. У палатах інтенсивної терапії знаходяться 72 людини, на кисневій підтримці за допомогою апаратів ШВЛ – 29 осіб. Із загальної кількості ліжок для пацієнтів із COVID-19 та підозрою на коронавірус 84 % забезпечені киснем", – розповів Віктор Лисак.

Додав, що у двох лікарнях у Диканьці й Лубнах потрібно поліпшити стан забезпечення засобами індивідуального захисту. Нині там він становить до 60%. Загальний відсоток по області – 80. Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін додав, що необхідно у центрах ПМСД збільшити кількість швидких тестувань на наявність антигену. Зазначив, що відповідних тестів в області вдосталь.

Стрічка новин