SpaceX запустила на орбіту рекордну кількість супутників

SpaceX запустила на орбіту рекордну кількість супутників

Компанія відправила в космос 143 апарати.

Компанія SpaceX встановила новий рекорд за кількістю супутників, відправлених в космос за один раз. Як повідомляє ДТ з посиланням на ВВС, ракета Falcon 9 вивела на орбіту 143 апарати різних форм і розмірів.

Попередній рекорд був встановлений в 2017 році, коли індійська ракета вивела в космос 104 супутника.

Сама SpaceX вивела на своїй ракеті 10 супутників, які є частиною системи Starlink. Найбільше супутників, 48, належало компанії Planet з Сан-Франциско. Це ще одна партія супутників моделі SuperDove, які щодня відображають поверхню Землі.

Ці супутники розміром з коробку для взуття, але на борту ракети були апарати і набагато менші, деякі з них розмірами поступалися книзі в м'якій палітурці. Деякі з великих предметів на ракеті Falcon були розміром з валізу, серед них було кілька радарних супутників.

Ракета вивела 143 супутника на 500-кілометровий шлях від полюса до полюса. Це один з недоліків місії з великою кількістю пасажирів: супутники потрапляють туди, куди летить ракета, і для деяких з них це може бути не ідеальна ситуація.

Для деяких супутників потрібна орбіта, яка буде вище або нижче в небі, або з іншим нахилом до екватора. Цього можна досягти, встановивши супутники на «космічних буксирах», які, відокремившись від вершини ракети, змінюють остаточні параметри для своїх «пасажирів» за кілька тижнів. Цього разу на Falcon було два таких буксири.

Стрічка новин