У Полтаві зняли фільм до ювілею першого космонавта України

У Полтаві зняли фільм до ювілею першого космонавта України

"Космічний сокіл України". Таку назву отримав відеофільм, присвячений 70-й річниці народження першого астронавта незалежної України Леоніда Каденюка. Зйомки відбулись на базі Полтавського музею авіації та космонавтики у межах спільного з обласною універсальною науковою бібліотекою імені Івана Котляревського культурно-просвітницького проєкту.

В основу сюжету лягли сторінки біографії першого українського космонавта, його шляху до підкорення зіркового простору, активна громадська діяльність з підтримання іміджу України на міжнародній арені як космічної держави. Наукові співробітники музею представили на огляд широкому загалу документи, світлини, друковані видання, пов’язані з іменем видатного українця, повідомляють на сайті Арміяinform.

Спогадами також поділився почесний гість заходу ветеран Повітряних Сил ЗСУ генерал-майор Геннадій Котляр, який свого часу спілкувався з Леонідом Каденюком під час його відвідин Полтавського авіаційного з’єднання.

"Він був не просто льотчиком-космонавтом, а й людиною, яка дивилась на роки вперед, — поділився спогадами ветеран. — Людина активної життєвої позиції, Леонід Костянтинович вбачав міць України не тільки у сильній економіці та армії, а й у космічній галузі, яку вважав проривом і в науці, і у свідомості громадян незалежної України".

Як повідомив директор установи полковник запасу Андрій Пушкарьов, матеріали відеофільму розмістять на YouTube-каналі, сайті та Facebook-сторінці закладу за посиланнями:

YouTube — https://www.youtube.com/channel/UCYLvWw6hwChe25fvR9LBVTQ

Фейсбук — https://www.facebook.com/airandspace.poltava/

Стрічка новин