Сьогодні з самого ранку в Полтаві провели тарифний мітинг

Люди знову вимагають зниження платіжок за комунальні послуги. Акція почалась під стінами облдержадміністрації. Мітингувальники хотіли продемонструвати своє обурення головам обласної ради та облдержадміністрації. Як це було – у сюжеті Аліни Боровик. 

Анастасія Іванівна отримує пенсію 2100 грн. Каже, від чинних тарифів на газ можна збожеволіти. Після того, як сплачує комунальні послуги, навіть на хліб та ліки грошей не вистачає. 

Анастасія Семенова, мітингувальниця  

- Ганчірки із секенду купити нема за що. Ми думали, щось краще, а чим далі, тим гірше. У мене у хаті 5 градусів, я економлю. У хаті у пальто сидимо з капюшоном, ноги мерзнуть, спина мерзне. До мене ніхто не хоче. Дівчата, клянуся, що то правда. 10, потім 5, а потім до 0 сідає.

Те, що Уряд днями знизив ціну на газ для населення та граничний тариф на розподіл газу, пенсіонерку не влаштовує.

Анастасія Семенова, мітингувальниця  

- І 6,99 грн не врятує. Тому що яка моя половина? У мене залишається 500 грн на харчування, мені навіть на цитрамон немає. Далі нікуди. Я самотня. У мене немає допомоги.

Мітингувальники хочуть, аби платіжку за розподіл взагалі скасували, а за споживання газу, електроенергію та воду платити так, щоб решти пенсії вистачало на їжу та ліки.

- Пенсія мінімальна – 1769 грн. Можу я платити тарифи, чи ні?

- Якщо зроблять нормальні пенсії і зарплати, хай буде тариф і такий, але щоб я його могла проплатити. Ну не так, тариф який, а пенсія 2 тисячі. Можу я її проплатити? Я проплатила 1400 у цьому місяці. 600 грн залишилось, як жити? Мені на хліб не вистачає навіть.

- Я дуже обурена тим, що зовсім недавно депутати, які балотувалися, зустрічалися з людьми, бігали. Хотіли, щоб вони вийшли, підтримали народ, їх же народ підтримував, вибирав, а вони навіть не тільки підтримати, їх навіть не видно.

- Є пенсія 2100 грн. Хіба вона заплате такі? Це обдираловка просто. Ми і далі будемо продовжувати свої виступи, за справедливість будемо боротись.

Представники обласної влади до учасників акції не вийшли. Тоді частина людей пішли з тими ж гаслами під стіни міської ради, а потім – до адміністративної будівлі «Полтавагаз». Наступного тижня учасники акції планують перекривати трасу Київ-Харків. 

Стрічка новин