Акції протесту проходять і в інших містах Полтавщини

У Кременчуці люди знову збиралися біля приміщення міської ради. Говорили, що головним лейтмотивом їхнього зібрання є «тарифний геноцид». Наша знімальна група теж побувала там.

Під стінами мерії Кременчука знову зібрались містяни, аби висловити своє невдоволення високими тарифами на комунальні послуги.

Юлія, учасниця мітингу

- У цьому місяці я отримала 2800. Я заплатила з них 2750 за комуналку. Як я можу на 50 гривень жити?

Петро Пономаренко, учасник мітингу, «чорнобилець»

- За все: і за права, і за тарифи, і за те, що Конституція не виконується. За все це ми стоїмо.  Це вже допекло до такої, я не знаю, ще такого геноциду не було над українським народом.

Галина Фурсова, пенсіонерка

- Я вимагаю не тільки перезавантаження усієї цієї влади. Але всієї цієї системи. Олігархат треба терміново відділяти від влади. Тому що вони вирішують тільки свої проблеми і на народ їм наплювати.

Любов Шаріна, учасниця мітингу

- Це стосується нас усіх. І я вважаю, усі мають взяти участь у цій акції.

Цього разу мітинг був менш людним, ніж попередній, що проходив майже тиждень тому. В основному прийшли пенсіонери, чорнобильці, представники різних громадських організацій. Учасники акції протесту зазначали: чинні депутати міської ради Кременчука на зібрання не з’явилися.

Людмила Коновалова, учасниця мітингу, пенсіонерка

- Ми прийшли, ми за депутатів працюємо. Вони повинні задавати питання перед тим, як голосувати. Перевірити цей тариф, складову. Туди скільки всього включено, що ми не знаємо: правильно воно чи неправильно.

Обурювалися кременчужани не лише високими тарифами А згадували і про те, що на Полтавщині, де понад 100 газових свердловин, тарифи залишаються непомірними. 

Андрій Редькін, учасник мітингу, голова ГО «Я люблю Кременчук»

- Ми щодня чогось чекаємо. Чекаємо поліпшень. А на платіжки тим часом капає. І хоча кажуть, що з лютого буде незначне здешевлення тепла. Але за січень усім доведеться заплатити за повною програмою. Сподіваюся, що люди прокинуться, коли отримають платіжки за січень. Потрібно щось змінювати однозначно.

Дехто пропонував діяти більш радикально і рішуче.

Юлія, учасниця мітингу

- Пропоную взагалі перекривати міст кременчуцький, бо що ми тут збираємося – нас не чують.

Підсумком зібрання стала затверджена резолюція. Учасники акції назвали її «народними вимогами». Серед іншого у ній йдеться про повернення газових мереж у народну власність, встановлення ціни на газ на рівні 2 грн за кубічний метр, відміну тарифних рішень міськвиконкому та інше.

Стрічка новин