За допомогою додатку «Дія» можна пройти до судів

Пропуск до суду за допомогою додатку «Дія» можливий у судах Полтавщини. Ним активно користуються на пропускних пунктах, розповіли в Октябрському райсуді. Як зайти до установи без паперових документів – дізнаєтесь і ви.

Без сумки та паперових документів до суду прийшла пані Анна. Тримає у руках лише телефон. На пропускному пункті демонструє свій електронний паспорт. 

Анна Лисенко, користується додатком «Дія»

- Пів року тому я у соцмережах наткнулась, що тепер є така програма, як «Дія», я скачала цей додаток. Тепер дуже комфортно, навіть сьогодні я прийшла до суду, але я була без речей. Але я змогла скористуватися цим додатком. Не обов’язково з собою носити документи, можливо з собою їх загубити.

Анатолій Савченко, голова Октябрського районного суду Полтави

- Це доступно, і мені здається, що і необхідно, і можливо для спрощення входу у приміщення, для зручності тим, хто приходить до суду.

Як користуватись додатком, на вході до суду демонструє профільний заступник голови облдержадміністрації Богдан Бабіч. 

- Добрий день. Я заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, трансформації. Мені потрібно пройти до суду. Чи можу я скористатись додатком «Дія» для своєї ідентифікації? 

- Звісно, можемо.

Богдан Бабіч, заступник голови Полтавської ОДА з цифрової трансформації

- Через App Store, або Google Play завантажується додаток «Дія». Далі проходе ідентифікація громадянина за допомогою 2-х банків. Там МоноБанк, або ПриватБанк. Уже у додатку «Дія» у мобільному телефоні завантажується паспорт громадянина у формі ID-картки, закордонний паспорт.

У додатку відображується і водійське посвідчення та карта платників податків. Якщо у вас паспорт не у формі ID-картки, а досі паперовий, у «Дії» його побачити не можна. Додаток почав працювати майже рік тому. З його допомогою також можна засвідчувати особу під час банківських операцій, отримання адміністративних, медичних послуг, поїздок Україною потягами і літаками, при спілкуванні з поліцією.

Стрічка новин