Анонімні Алкоголіки допомагають колишнім засудженим адаптуватися після звільнення

Для того, щоб самим залишатися тверезими, вони підтримують одне одного, ділячись досвідом одужання. Передають його і тим, хто відбував покарання за злочини, скоєні у стані алкогольного сп’яніння чи просто має пристрасть до горілки. Як на Полтавщині проводять цю благодійну діяльність – знає Анатолій Васевич.

Олександр відбував покарання у Божковській виправній колонії №16. Потрапив туди за злочини, скоєні напідпитку. Звільнившись, зустрівся із Михайлом – головою Полтавського Центру обслуговування Анонімних Алкоголіків. Той розповів про їхню спільноту і запросив стати її учасником.

Михайло, голова Полтавського Центру обслуговування Анонімних Алкоголіків

- У нас існує кілька груп, які постійно функціонують у Полтаві і, звичайно, я його туди запросив. Я сам у своєму недалекому минулому був залежним від алкоголю та наркотиків. Вісім років я на сьогоднішній день тверезію і допомагаю іншим тверезіти. І такий парадокс: це допомагає тверезіти мені самому.

Олександр каже, що у неволі переосмислив своє життя. До старого, у тому числі й до пиятики, повертатися не збирається. 

Олександр, звільнився з місць позбавлення волі

- Настав час замислитися і сформувати свої життєві моменти. Підтримка є – це важливо для мене особисто, як для людини. Це насправді дуже велика допомога. Коли чоловік звільняється в нікуди – тоді знову скоює злочини. А так – тебе підтримують.

На Полтавщині функціонує близько двадцяти груп Анонімних Алкоголіків. Діють вони у Полтаві, Кременчуці, Горішніх Плавнях, Чутовому і Лубнах. Серед колишніх пияків чимало й тих, хто відбував покарання.

Олексій, член спільноти Анонімних Алкоголіків

- Я маю чотири судимості. Двічі був у місцях позбавлення волі. Коли людина дійсно хоче цього позбавитися – вона знайде вихід. Живу повноцінним життям завдяки Анонімним Алкоголікам. Коли люди звільняються – ми підтримуємо із ними контакт. І якось так із любов’ю, без якогось тиску підтримуємо їх і запрошуємо відвідувати групи наші.

Олександр, член спільноти Анонімних Алкоголіків

- Я – алкоголік. Зараз мені 44 роки. Я тричі був у місцях позбавлення волі. Завдяки цьому руху на даний час я тверезий більше чотирьох років. Це, як перехід з одного світу в інший. Моє життя кардинально змінилося. Я живу зараз зовсім інакше. Це – як біле і чорне.

До карантину Анонімні Алкоголіки часто відвідували і самі колонії. Там організовували групи взаємодопомоги серед засуджених. А переймати досвід надання такої допомоги їздили навіть до Польщі.

Олександр, член спільноти Анонімних Алкоголіків

- Я займався служінням. Їздив у колонії, у Польщу, був у польській колонії один раз. Мені це допомагало у моєму житті. І було таким вагомим внеском у мою тверезість, допомагало мені тверезіти. В Україні дуже багато людей, у яких змінилося життя завдяки руху і спільноті Анонімних Алкоголіків.

Співробітники «Центру пробації» у Полтавській області високо оцінюють діяльність спільноти Анонімних Алкоголіків.

Надія Дрозд, старший інспектор Полтавського районного відділу ДУ «Центр пробації» у Полтавській області 

- Для вирішення потреб, які є у наших клієнтів пробації, залучаються до роботи громадські організації. Така громадська організація, як Анонімні Алкоголіки, які допомагають вирішити і перенаправляють, надають консультації нашим клієнтам, які мають проблеми із зловживанням алкоголю.

У Полтавському Центрі адаптації для бездомних та звільнених з місць позбавлення волі теж радять своїм клієнтам відвідувати групи Анонімних Алкоголіків.

Максим Жмудь, соцпрацівник, адміністратор Центру адаптації БО «Світло надії»

- Клієнти, які мають алкогольну або наркотичну залежність, ми радимо ходити на групи Анонімних Алкоголіків, або Анонімних Наркоманів. Це є негласне правило Центру адаптації, щоб зменшити ризик скоєння повторного злочину.

Анонімні Алкоголіки стверджують: їхня допомога безкоштовна. Завдяки їй самі залишаються тверезими. Кажуть: в Олександра, який нещодавно звільнився із колонії, теж є шанс почати жити повноцінно і щасливо.

Олександр, звільнився з місць позбавлення волі

- Насправді це дуже важливо. Я теж це зрозумів. Коли востаннє почав сильно вживати - якраз і не отримав моральної підтримки. Була б вона - я б не опинився у місцях позбавлення волі.

Стрічка новин