У Горішніх Плавнях з'явилася біокапсула для транспортування хворих на коронавірус

Зменшення рівня захворюваності на COVID-19, на жаль, не кінець пандемії коронавірусу. Лікарі готуються до нових можливих випробувань. При нагоді поповнюють матеріальну базу своїх закладів. Так нещодавно для Горішньоплавнівської лікарні придбали біокапсулу для транспортування хворих на коронавірус. Наша знімальна група однією із перших побачила обнову.

Горішньоплавнівська міська лікарня – серед тих медичних закладів, які технічно забезпечені досить непогано. Втім, звісно, і там існували невирішені проблеми.

Олександр Чуприна, перший заступник міського голови

- Люди продовжують хворіти, тому завдання поставлені перед нашими медиками щодня. Основне завдання, яке до сьогодні було невирішене, – потрібно вирішувати – це транспортування хворих між відділеннями лікарні.

І хоча потік хворих на коронавірус в останні тижні суттєво знизився, придбання такого обладнання залишається досить актуальним, – пояснює медичний директор міської лікарні Максим Крівченко.

Максим Крівченко, медичний директор КНП «ЛІЛ Ірівеня м.Горішні Плавні»

- Раз на день ми перекривали приміщення (коридори) нашої лікарні для інших пацієнтів, для медпрацівників на півгодини, щоб транспортувати хворого в інше відділення. Або на рентген, або на ОЗД, або на комп’ютерну томографію.

Втім, такий режим транспортування був незручним для працівників та відвідувачів інших відділень міської лікарні. Тоді й постало гостро питання про придбання сучасної біо-капсули для транспортування інфекційних хворих.

Максим Крівченко, медичний директор КНП «ЛІЛ Ірівеня м.Горішні Плавні»

- Завдяки міському голові, благодійному фонду компанії Феррекспо нам надали допомогу, як цей бокс. Цей бокс буде використовуватися часто у нашій лікарні. Тепер ми не будемо перекривати коридор. Пацієнт, який знаходиться у цьому боксі, – безпечний для оточуючих.

Тож, багаторічні меценати вкотре пішли назустріч потребам лікувального закладу у Горішніх Плавнях.

Олександр Чуприна, перший заступник міського голови

- На сьогоднішній день у нас є така капсула, яка розроблена нашою українською фірмою «Агромаш», це місто Кременчук. Вона подивилася на імпортні аналоги, які на сьогоднішній день коштують близько 3,5 тисяч євро, і розробила такий виріб самотужки.

Застосування такого мобільного боксу дозволить більш оперативно і без зайвих незручностей для персоналу й відвідувачів лікарні здійснювати транспортування інфекційних хворих на діагностику та лікування. До того ж, бокс пристосований для здійснення окремих маніпуляцій у разі їхнього термінового виникнення.

Максим Крівченко, медичний директор КНП «ЛІЛ Ірівеня м.Горішні Плавні»

- Сюди можна під час транспортування подавати кисень, є спеціальна киснева маска і вихід для априкріплення кисневого балону. Також є два насоси, які створюють або негативний, або позитивний тиск у капсулі. І спеціальні фільтри бактерицидні, які не пропускають з капсули бактерії.

Обладнання вітчизняного виробництва втричі дешевше зарубіжних аналогів. А за своєю зручністю і функціональністю не поступається їм. Медики запевняють: застосовувати біо-бокс будуть щоденно. Відтак, його придбання буде виправдано на усі 100%.

Стрічка новин