Українців стала менше хвилювати можливість захворіти на COVID-19

Такі дані за результатами вивчення громадської думки наводить Соціологічна група «Рейтинг». Чи змінились побоювання полтавців з цього приводу з початку пандемії, дізнавались наші кореспонденти.

Частина полтавців запевняють, що не хворіли на коронавірус і заразитись уже не бояться.  

- Немає побоювань. Якщо захворієм, то захворієм. На початку був якийсь страх. Потім якось розвіявся, бо це як грип уже звичайний.

- Зараз взагалі немає ніяких хвилювань. 

- На початку трішки, коли це все починалось, масово ховались, не виходили, то так. А зараз всі якось вільно себе почувають. Дотримуються також маскового режиму.

Інші мешканці міста вважають: хворіли на коронавірус, але проблема перебільшена. 

- Я ним перехворіла рік назад, коли про нього тут ще не чули. Серед серйозних людей у це мало хто вірить. Тобто, хвороба є, але назвати це пандемією складно.

- Я думаю, що багато хто хворів, але вони про це не здогадуються. Тобто, як таких симптомів, я людина молода, швидше за все, коронавірус пройшов у легкій формі.

Серед полтавців є й такі, хто уже хворів і побоюється пережити це знову. 

- Наслідки невідомі, а точніше відомі, що дуже погані для всього організму, тому і боюсь захворіти, тому що це не звичайний грип, якщо звичайне щось, то не дуже страшно.

Загалом в Україні рівень хвилювання через те, що громадяни особисто або їхні близькі захворіють на коронавірус, знизився порівняно з попередніми опитуваннями. Дані наводить Соціологічна група «Рейтинг». Так, через те, що на COVID-19 можуть захворіти особисто, хвилюються близько 40% опитаних (у листопаді 2020 року таких було 57%). Щодо можливого захворювання близьких і рідних переживають 78% (у листопаді - 87%). 16% респондентів вважають, що вже перехворіли або хворіють на COVID-19. 80% опитаних думають, що не хворіли. 

Опитування проводилося 14-16 січня 2021 року соціологічною групою «Рейтинг» методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонів. Було опитано 1 600 респондентів у віці від 18 років і старше. Статистична похибка не перевищує 2,5%.

Стрічка новин