У Полтаві врятували рибалку, який провалився під кригу на Ворсклі

Свідок події викликав Службу порятунку і підтримував чоловіка, поки не прибула допомога. З працівниками державної служби з надзвичайних ситуацій спілкувалась Аліна Боровик.

До Служби порятунку зателефонував полтавець, який проживає поблизу Ворскли. Повертаючись додому, він почув крики, підійшов до ополонки, говорив з потопаючим до прибуття рятувальників, аби той не втратив свідомості та не пішов під воду. Коментувати подію на камеру свідок відмовився. На місце приїхали працівники відділення 3-ї Державної пожежно-рятувальної частини. 

Олександр Глевук, начальник караулу 3-ї Державної пожежно-рятувальної частини

- Виїхали, взяли обладнання спеціальне, спорядження. Виїхали на місце. Чоловік знаходився у воді, в ополонці. Провалився. Уже були сильні ознаки термічного переохолодження. Не міг говорити, мало рухався.

За словами бійців ДСНС, рибалка перебував у крижаній воді близько 20 хвилин. Рятувальники одягнули гідрокостюми, за допомогою мотузки витягли потопаючого із ополонки та винесли на берег. 

Олександр Конотоп, командир відділення 3-ї Державної пожежно-рятувальної частини

- На носилках перенесли його до нашого автомобіля, потім прибула карета швидкої допомоги, і ми передали його у швидку допомогу.

До прибуття медиків рятувальники зняли мокрий верхній одяг чоловіка та обігрівали його теплими речами, які принесли місцеві мешканці. Рибалку відправили до лікарні в стані середньої тяжкості із діагнозом переохолодження.

Віталій Шкаревський, речник ГУ ДСНС Полтавщини

- Лід, на якому можна перебувати, він повинен бути не менше 7 см. Це береться нижній шар льоду зеленуватого кольору. Якщо для масового, тобто, на ковзанах, то це повинно бути не менше 25 см. Для масової переправи – не менше 15 см такий лід. Слід звертати увагу, що лід біля очерету, стічних труб дуже небезпечний, бо він завжди там дуже тонкий.

З початку зими на Полтавщині унаслідок нещасних випадків на водоймах загинуло 7 людей, натомість врятувати вдалося 6-тьох. 

Стрічка новин